Menu

Test: Panasonic RZ-B210W – velmi dobrý zvuk a cena, ale čekejte ústupky ve výbavě

02.02.2023 15:13 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Panasonic RZ-B210W – velmi dobrý zvuk a cena, ale čekejte ústupky ve výbavě

Test: Panasonic RZ-B210W – velmi dobrý zvuk a cena, ale čekejte ústupky ve výbavě | foto: Panasonic

Panasonic má v nabídce řadu zajímavých TWS sluchátek od velmi kvalitních modelů RZ-S300W a RZ-S500W až po základní verzi RZ-B100W. Tentokrát jsme měli možnost vyzkoušet model RZ-B210W.

 

Sluchátka Panasonic RZ-B210W spadají rovněž mezi cenově dostupnější modely, ovšem na rozdíl od B100 mají špuntovou konstrukci, díky které lépe tlumí okolní hluk. To je dobře, protože sluchátka jinak nejsou osazena technologií aktivního potlačení ruchů (ANC). Přestože se jedná o špunty, tak jsou díky nízké hmotnosti a možnosti volby ze tří sad vložek v uších pohodlná a během testu jsme je běžně nosili i dvě hodiny.

Ovládání přehrávaných skladeb, regulaci hlasitosti nebo příjem hovorů lze realizovat pomocí dotykových nožiček nebo v mobilním telefonu, tento model ale nespolupracuje s mobilní aplikací, takže neumožňuje aktualizaci firmwaru nebo snadné úpravu ekvalizéru (to je případně možné udělat v prostředí přehrávače).

Sluchátka se dodávají v příjemně malé krabičce o rozměrech 62 x 46 x 27 mm a hmotnosti 48 gramů (bez pecek, ty váží cca 2x 5 gramů), která se pohodlně vejde i do malé kapsičky. Dobíjecí stanice má USB-C konektor a díky vestavěné baterii dokáže prodloužit výdrž špuntů na baterii až na 20 hodin, přičemž na jedno nabití sluchátka sama o sobě zvládnou cca čtyři hodiny, zde záleží na nastavené hlasitosti.

Oceňujeme vynikající zpracování, sluchátka i krabička vypadají pěkně a příjemná je částečná odolnost vůči vodě a prachu (IPX4), díky které lze sluchátka vzít i do deště. Díky 10mm měničům sluchátka nabízí s ohledem na cenovou kategorii vynikající zvuk.

Basy nejsou přehnané, ale rozhodně přítomné, sluchátka bez uzardění zvládla i basově složité skladby Leonarda Cohena z alba Popular Problems. Středy jsou hutné, ale najdeme v nich dostatek detailů a výšky nemají nepříjemnou řezavost. Hledáte-li levnější TWS sluchátka bez ANC a aplikace, ovšem s velmi dobrým zvukem, rozhodně neuděláte nákupem Panasonic RZ-B210W chybu.

Technická data

Typ sluchátek True Wireless, špunty
Připojení

Bluetooth 5.0 (AAC, SBC)

Frekv. rozsah 20 - 20 000 Hz
Výbava

USB-C, IPX4

Výdrž na baterii (sluchátka/stanice)

3:45 / 19:28 h:m

Hmotnost (sluchátka/stanice)

2x 5 g / 48 g

Cena

1 599 Kč

CHIP výborný (1,5)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení