Menu

Test: Realme GT Neo 2

22.11.2021 08:47 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Realme GT Neo 2

Test: Realme GT Neo 2 | foto: Realme

Realme GT Neo 2 je schopný herní telefon s výborným výkonem, vynikajícím displejem a prvotřídní výdrží. Oproti předchůdci se výrazně zlepšil fotoaparát, ale na nejvyšší třídu mu schází certifikace odolnosti proti prachu a vodě.

Realme představilo dalšího člena rodiny GT. Na rozdíl od modelu Realme GT Master Edition představuje tento smartphone spíše vylepšení modelu Realme GT, i když do GT Neo 2 Realme instalovalo o něco slabší procesor. Snapdragon 870 od Qualcommu však stále spadá do nejvyšší třídy, což se projevilo i v testu. Náš složitý a rozsáhlý testovací PDF soubor GT Neo 2 načte a vykreslí za 3,8 sekundy. To není vůbec špatná hodnota. Své silné stránky osmijádrový procesor ukazuje i v benchmarcích. V GFX Bench dosahuje Realme GT Neo 2 výsledku 58 snímků za sekundu, díky čemuž zvládá nejnovější 3D hry bez problémů i v nejvyšším nastavení.

Z hlediska výdrže baterie patří Realme GT Neo 2 také k nejlepším. Je osazen baterií s kapacitou 5 000 mAh, která v testu nepřetržitého zatížení vydrží působivých 15 hodin a 25 minut. I s aktivovaným 5G vydrží zhruba 10 hodin - to jsou špičkové hodnoty, které dokonce přesahují všechny ostatní modely řady GT.

Zároveň se nemusíte obejít bez superrychlého nabíjení, kterým jsou známé i ostatní modely řady GT. Díky přibalenému rychlonabíjecímu adaptéru se Realme GT Neo 2 zcela nabije za 39 minut. Pár bodů jej ale v hodnocení stála absence indukčního nabíjení. To, co odpouštíme u ostatních modelů, je u adepta na vlajkovou loď pochopitelnou nevýhodou.

neo-blue

Realme GT2 Neo, zdroj: Realme

Displej modelu Realme GT Neo 2 je o něco větší než u jeho předchůdců - a je také viditelně lepší. Výrobce konečně o něco zvýšil jas a OLED displeji jsme v laboratoři naměřili skvělou hodnotu 868 cd/m². Díky tomu je GT Neo 2 mnohem jasnější než zbytek trojice a obsah lze snadno přečíst i na jasném slunci.

Displeji rovněž není co vytknout z hlediska rozlišení. S 2 400 x 1 080 pixely a velikosti 6,6 palce má slušnou hustotu pixelů 397 ppi. Normální GT a Master Edition mají jen minimálně vyšší hustotu pixelů - tento rozdíl je pouhým okem téměř neviditelný.

Vylepšeno bylo také pokrytí barevného prostoru. Realme GT Neo 2 pokrývá 156 % standardního barevného prostoru RGB a 100 % rozšířeného barevného prostoru DCI-P3 (HDR). Barvy jsou skvělé a zářivé, na tomto telefonu si krásně užijete i přehrávání HDR obsahu. Skvělé hodnoty jsme naměřili i šachovnicovému kontrastu (160:1) a kontrastu měřenému na silném venkovním světle (45:1). Díky 120Hz obnovovací frekvenci se obsah na obrazovce posouvá plynule.

I fotoaparát Realme GT Neo 2 se dočkal vylepšení. Trojitý zadní fotoaparát se nám v mnoha ohledech líbí. Hlavní snímač s rozlišením 64 megapixelů doplňuje 8Mpx ultraširokoúhlý objektiv a 2Mpx makroobjektiv. Bohužel chybí optický stabilizátor obrazu. Hlavní kamera nahrává videa v rozlišení UHD při 60 snímcích za sekundu.

neo-blue-1

Zadní fotoaparát Realme GT2 Neo, zdroj: Realme

Tato sestava fotoaparátů se v testu ukázala jako mnohem lepší než u obou předchůdců. Velmi se nám líbí snímky pořízené za denního světla a fotoaparát si vede dobře i při slabém osvětlení. K hodnocení "výborný" nám chybí pouze výše zmíněný optický stabilizátor obrazu a objektiv se zoomem. Selfie snímky předního 16Mpx fotoaparátu hodnotíme známkou 2,5 (velmi dobrý) - zde bychom uvítali automatické ostření. Celkově nás však fotoaparát Realme GT Neo 2 uspokojuje po všech stránkách. Proto náš laboratorní tester udělil subjektivní celkovou známku 1,7 (velmi dobrý).

Až na pár nedostatků je výbava Realme GT Neo 2 dobře koncipovaná, v podstatě jí můžeme vytknout jen absenci certifikace odolnosti proti prachu a vodě. Smartphone v této cenové kategorii by měl mít bezpochyby certifikaci IP. Další body v hodnocení ztratil telefon proto, že nedisponuje slotem pro paměťovou kartu a 3,5mm audiokonektorem. Slot pro microSD kartu bude chybět hlavně ve verzi se 128GB úložištěm, v 256GB verzi budou mít uživatelé k dispozici ještě 225 GB.

Jinak si není na co stěžovat. Realme GT Neo 2 podporuje dvě SIM karty, přičemž na obou můžete komunikovat po 5G sítích. Nechybí ani Wi-Fi 6, NFC, Bluetooth 5.2 a USB typu C, i když jen ve verzi 2.0. Smartphone lze odemknout pomocí snímače otisků prstů nebo rozpoznání obličeje. Stejně jako u modelu Realme GT jsou i zde zabudovány stereofonní reproduktory.

Z hlediska designu je Realme GT Neo 2 relativně střídmější než ostatní modely řady GT, alespoň co se týče materiálu zadní strany. Tentokrát není k dispozici žádné efektní koženkové pouzdro, ale zase se kromě obligátní černé a modré barvě prodává i v zářivé neonové zelené barvě, ta je ale k dispozici pouze ve 256GB verzi. 

Technická data

Displej (úhlopříčka / rozlišení)   6,62" / 1 080 x 2 400 / AMOLED / 120 Hz

CPU / GPU / RAM                       Snapdragon 870 /8x 300 MHz - 3,19 GHz / Adreno 650 / 12 GB

Výbava                                            2x nanoSIM, Wi-Fi 802.11ax, 5G, LTE, USB-C, BT 5.2, 64+8+2 / 16 Mpx, 5 000 mAh

Uživatelská paměť (int. / ext. / USB OTG)               256 GB (225 GB) / ne / ano

PCMark 3.0 / 3DMark WL                            14 923 / 4 231 bodů

Operační systém                         Android 11

Rozměry a hmotnost                   163 x 76 x 11 mm, 200 g

Cena                 13 499 Kč

CHIP                  výborný (1,6)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení