Menu

ThinkPad X1 Carbon: vyšší výkon v menším balení

21.06.2017 14:54 | Pavel Trousil + Přidat komentář
ThinkPad X1 Carbon: vyšší výkon v menším balení

ThinkPad X1 Carbon: vyšší výkon v menším balení | foto: CHIP

Nová generace jednoho z nejlehčích, nejtenčích a nejodolnějších byznysových notebooků je na světě. Jde o ultrabook Lenovo ThinkPad X1 Carbon páté generace s krytem vyztuženým uhlíkovými vlákny ještě. Přináší vyšší výkon v menším těle.

Hmotnost nového ThinkPadu X1 Carbon začíná na 1120 gramech a má profil tenký jen 15,95 milimetru. To nejdůležitější se ale skrývá uvnitř - až sedmá generace procesorů Intel Core spolu, dostatek paměti i úložného prostoru na rychlém SSD disku s rozhraním NVMe. Tam, kde byste kvůli malým rozměrům čekali 13palcový displej, překvapí nový X1 Carbon 14palcovým QHD displejem.

Nový ThinkPad X1 Carbon s bezdrátovým připojením LTE-A zajistí, že se k internetu připojíte i ve chvíli, kdy je Wi-Fi mimo dosah. Čtyřnásobek dat a dvojnásobnou šířku pásma videa zajistí dva rychlé porty Thunderbolt 3. Inovacím jde ThinkPad X1 Carbon naproti i v oblasti bezpečnosti. Před odcizením nebo zneužitím chrání data hned několikanásobná hráz posílená o biometrickou autentizaci. Tu kromě dotykové čtečky otisků prstů nebo technologie Windows Hello, která umožňuje rychlé a bezpečné připojení pomocí úsměvu či dotyku, posiluje také nová infračervená kamera s pokročilou technologií rozpoznávání obličeje. Baterie by měla vydržet až 15,5 hodiny.

Nový ThinkPad X1 Carbon je na českém trhu dostupný za cenu od 51 390 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení