Menu

Thunderbird udělal ve své nejnovější verzi velký skok: oblíbená aplikace pro e-mail je opět lepší

01.07.2022 15:10 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Thunderbird udělal ve své nejnovější verzi velký skok: oblíbená aplikace pro e-mail je opět lepší

Thunderbird udělal ve své nejnovější verzi velký skok: oblíbená aplikace pro e-mail je opět lepší | foto: Sigmund/Unsplash

Thunderbird je dlouhodobě nejoblíbenější, a také nejlepší alternativa k aplikaci Outlook. Právě se objevila jeho výroční aktualizace, která nabízí mnoho novinek.

Přestože jsou v současnosti velmi oblíbené sociální sítě a komunikátory, e-maily mají stále svůj význam. Proto je také vhodné mít pro práci s elektronickou poštou odpovídající program nebo aplikaci. Kromě vedoucího produktu na trhu, kterým je Outlook, je ale mnoho dalších silných možností. Jednou z nich je Mozilla Thunderbird, nabízející rozsáhlé funkce a pravidelné aktualizace.

Aktuální verze poštovního klienta 102.0 je zdarma k dispozici ke stažení, a to pro platformy Windows, macOS a Linux.

Jako vždy přináší velká roční aktualizace Thunderbirdu řadu novinek:

– kompletně přepracovaný adresář,
– nový dialog pro import a export,
– revidovaný vzhled včetně nových ikon a složek,
– další profesionální nastavení pro OpenPGP,
– svislý panel nástrojů pro snadnější navigaci v aplikaci.

Jako vždy byly také provedeny drobné změny a opravy chyb. Přehled všech nových funkcí je v oficiálním příspěvku na blogu Mozilly.

Thunderbird: odesílání velkých příloh souborů

thunderbird

Nový seznam kontaktů je přehledný a provedený v moderním vzhledu. | Zdroj: Mozilla

Od verze 91 Thunderbird slibuje, že se vypořádá s jednou z největších e-mailových nepříjemností: odesíláním velkých příloh.

Mnoho poštovních serverů nepřijímá zprávy s velkými přílohami. Omezení velikosti souborů se liší v závislosti na poskytovateli. I když jako odesílatelé zpráv můžete posílat velké přílohy, existuje riziko, že přijímající poštovní server zprávu s příliš kapacitní přílohou nepřijme.

Podle informací, které Mozilla uvádí ve svých poznámkách k vydání, byla pro tento účel optimalizovaná funkce "FileLink". Ta umožňuje nahrávat velké souborové přílohy do cloudu, a poté příjemci zprávy poslat pouze odkaz. Nahrazuje to připojování kapacitních příloh přímo do zprávy.

Zní to prakticky, ale v této verzi je nastavení stále poměrně složité. Thunderbird sám o sobě žádné online úložiště nenabízí. Pokud byste chtěli tuto funkci používat, musíte si nejprve instalovat zásuvný modul pro podporu funkce FileLink, a to pro vámi požadovaného poskytovatele cloudových služeb. Alternativně jsou také podporovány servery WebDAV. Pak si u poskytovatele vytvoříte nový účet, nebo si odpovídajícím způsobem konfigurujete stávající.

Po úspěšném natavení Thunderbird automaticky nabídne použití FileLinku pro e-maily se soubory většími než 5 MB. Výchozí nastavení lze upravit.

Zdroj: Blog.thunderbird.net, Thunderbird.netAddons.thunderbird.net

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Mohli by nabídnout seznam služeb a domlvuit za to provize nebo nabídnout i svojí za peníze ze které by mohli podpořit vývoj..

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení