Menu

Thunderbolt3 SSD a šifrované ukládání dat

03.09.2018 12:25 | Redakce Chip + Přidat komentář
Thunderbolt3 SSD a šifrované ukládání dat

Thunderbolt3 SSD a šifrované ukládání dat | foto: CHIP

 VIDEO  IFA 2018: Se vstupem GDPR v platnost a všeobecně vyšším povědomí o zabezpečení osobních údajů společnost Verbatim věnuje svůj prostor na veletrhu IFA produktům, které udržují vaše data v bezpečí.

Verbatim zde poprvé představí svůj rozšířený sortiment šifrovaných USB jednotek, externích pevných disků a SSD disků.

„Zabezpečení dat a GDPR jsou tématem roku 2018 a Verbatim na letošním ročníku IFA věnuje svou pozornost produktům umožňujícím spolehlivou ochranu dat,“ uvedl Hidetaka Yabe, prezident společnosti Verbatim GmbH. „Osobní nebo firemní důvěrná data, která se dostanou do nesprávných rukou, mohou mít velmi vážné důsledky. Proto bychom od kohokoli, kdo zpracovává citlivé údaje, neměli přijmout žádné omluvy pro nepoužívání šifrovaných zařízení.”

Produkty zabezpečené řady uvedené na veletrhu IFA budou zahrnovat pevné disky a SSD disky Verbatim Store'n'Go s vestavěnou klávesnicí pro zadání hesla. Chybět nebude ani odolný pevný disk Freecom Tough Drive či šifrovaný flash disk Verbatim Secure PRO USB. Dále bude k vidění šifrovaný USB klíč, který pro odemčení zašifrovaného obsahu využívá biometrické otisky prstů - uživatelé, kterým vyhovuje přístup přes otisky prstů na svých mobilních zařízeních, tak nyní mohou využívat stejnou technologii i pro uložení a přístup k datům v tomto šifrovaném zařízení. Všechny produkty využívají 256bitové AES hardwarové šifrování vojenské třídy, což je nejvyšší úroveň zabezpečení, která dosud ještě nikdy nebyla překonána.

Na výstavním stánku Verbatimu nechybí ani notebookové brašny s bezpečnostní kapsou typu RFID, které jsou vybaveny speciálním materiálem s integrovanými metalickými vrstvami. Ty zabraňují zlodějům elektronicky skenovat a krást informace z mikročipů vašich kreditních/bankovních karet a elektronických pasů.

THUNDERBOLT 3 SSD

Vedle zmíněných novinek je Verbatim hrdý na svůj nový externí SSD disk, který vystupuje pod označením Freecom mSSD Celeritas Thunderbolt 3. Jedná se o nejrychlejší disk svého druhu, který dokáže nabídnout přenosové rychlosti až 2 800 MB/s. To je zhruba 20krát více než u běžných modelů pevných disků. Kromě mimořádného výkonu se pyšní všestranným rozhraním Thunderbolt a přítomností konektoru USB-C pro připojení ke všem moderním zařízením. Díky tomu je ideální pro tvůrce videoobsahu, stejně jako profesionály v oblasti IT a obchodu, kde schopnost přenést velké datové soubory vysokou rychlostí je naprosto kritická.

Verbatim na IFA v Berlíně můžete navštívit v hale 3.2 / stánek 206.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení