Menu

Tip pro Android a iOS: vyčištění e-mailové schránky Gmailu

07.04.2021 12:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Android a iOS: vyčištění e-mailové schránky Gmailu

Tip pro Android a iOS: vyčištění e-mailové schránky Gmailu | foto: talha khalil/Pixabay

Google provádí zásadní změny ve stylu využívání cloudového úložiště Disk Google, které se dotknou každého z uživatelů. Týká se to i omezení cloudové kapacity od června na 15 GB.

Jednou z novinek je, že kapacitu úložiště Disk Google nyní sdílejí jak klasické souborové služby, tak i e-mailová schránka na Gmailu, stejně jako služba Fotky Google. A co víc, v polovině června přestane Google právě u Fotek nabízet bezplatné uložení neomezeného množství snímků v běžném rozlišení. Výchozí, bezplatně dostupný 15GB datový limit se tedy může rychle vyčerpat, a pokud nechcete za Disk Google připlácet, budete muset cloudové úložiště občas vyčistit. Velký objem dat přitom mohou zabírat právě e-maily.

Začněte tím, že na adrese »one.google.com/storage« zjistíte, kolik vlastně dat která ze služeb na Disku Google ukládá. Možná se to nezdá, ale právě Gmail může být skutečně velkým žroutem úložné kapacity – především kvůli neustálému přívalu e-mailů, které navíc často obsahují i velké přílohy.

Prvním krokem čištění vaší e-mailové schránky na serveru gmail.com by mělo být smazání zbytečných zpráv. Nejvíce jich najdete ve složce »Spam«, ale je velmi pravděpodobné, že se obejdete i bez e-mailů ve složkách »Promoakce« a »Sociální sítě«. Nejvíce místa ale získáte zpět, když promažete e-maily s největšími přílohami. Najdete je tak, že do vyhledávače v Gmailu zadáte například »size:5m«. Tím vyhledáte všechny zpráv s přílohami o velikosti 5 a více MB. Parametr velikosti si můžete nastavit podle vlastní volby.

tip-gmaildel

Místa není nikdy dost: než se pustíte do čištění e-mailové schránky na Gmailu, zjistěte si, kolik prostoru která ze služeb zabírá. | Zdroj: Android/Google One

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení