Menu

Tip pro Android: jak si umístit správce hesel na pracovní plochu

29.11.2022 15:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tip pro Android: jak si umístit správce hesel na pracovní plochu

Tip pro Android: jak si umístit správce hesel na pracovní plochu | foto: Shutterstock

Jistě víte, že internetový prohlížeč Chrome i operační systém Android mají integrovanou funkci na správu hesel, která synchronizuje přihlašovací údaje mezi všemi zařízeními, na kterých používáte stejný účet Google. K tomuto správci hesel zpravidla nemusíte přistupovat přímo, někdy se to ale může hodit.

Google totiž podporuje jak automatické ukládání, tak i následné vyplňování přihlašovacích údajů. Někdy se ale přímý přístup ke správci hesel může hodit, a to například když potřebujete zjistit heslo k nějaké službě, ke které se přihlašujete na jiném zařízení, bez synchronizace s vaším účtem Google. Kde ale správce hesel v Androidu najít?

androidpasswordmanager

Rychlý přístup k heslům: seznam hesel, uložených u vašeho účtu Google, rychle otevřete pomocí zástupce na domovské obrazovce. | Zdroj: Android

Funkce na správu uložených hesel je v Androidu docela dobře schovaná. Musíte přejít do „Nastavení“ a pokračovat na „Soukromí | Automatické vyplňování od Googlu | Hesla“. Tím se dostanete na obrazovku „Správce hesel“, kde se nacházejí všechna hesla, uložená pod vaším účtem Google. Pro jejich zobrazení budete muset zadat PIN k odemknutí obrazovky nebo použít otisk prstu. Ale co tahle mít k heslům mnohem jednodušší přístup?

Když klepnete na tlačítko s ozubeným kolem v pravém horním rohu, dostanete se k nastavení funkce na správu hesel v Androidu. Mezi předvolbami se zde nachází také položka „Vytvořte si zástupce na ploše“. Když ji použijete, můžete si na domovskou obrazovku vašeho telefonu přidat ikonu, která rovnou otevře seznam uložených hesel.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení