Menu

Tip pro Microsoft 365: oprava nefunkčních Office aplikací z Microsoft 365

04.05.2021 12:30 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Microsoft 365: oprava nefunkčních Office aplikací z Microsoft 365

Tip pro Microsoft 365: oprava nefunkčních Office aplikací z Microsoft 365 | foto: mohamed Hassan/Pixabay

Uživatelé, kteří si předplatili službu Microsoft 365 (dříve Office 365), často zaznamenávají problém, kdy jejich kancelářské programy náhle odmítají správně fungovat. Projevuje se to tak, že se Word, Excel, Outlook a další aplikace odmítají spustit.

Namísto spuštěných aplikací se objeví pouze úvodní obrazovka a systém poté zobrazí chybovou zprávu s kódem »(0xc0000142)«. Tato chyba se obvykle objevuje po instalaci aktualizace systému Windows 10. Dobrou zprávou je, že tento konkrétní problém můžete vyřešit i bez ztráty nastavení kancelářských aplikací. Zabere to však nějaký čas.

Restartujte počítač a přejděte do klasických Ovládacích panelů, které vyvoláte z nabídky »Start | Systém Windows | Ovládací panely«. V zobrazení dle kategorií přejděte do části »Programy« a vyberte položku »Odinstalovat program«. Pokud je aktivní jiné zobrazení, měli byste kliknout na možnost »Programy a funkce«. V seznamu nainstalovaných aplikací najděte položku »Microsoft 365 - cs-cz«, klikněte na ni pravým tlačítkem a vyberte možnost »Změnit«. Kliknutím na »Ano« potvrďte další postup.

Následný dialog vám nabídne dvě možnosti: »Rychlá oprava« a »Online oprava«. Doporučujeme vám vybrat možnost online opravy, i když to trvá podstatně déle, protože při použití této konkrétní metody se stáhne a nainstaluje nejnovější verze Office aplikací. Pomocí možnosti » Opravit« spusťte operaci, která může určitě trvat 30 i více minut.

tip-opravaoffice

Oprava Office aplikací: když aplikace z Microsoft 365 odmítají pracovat správně, můžete je snadno opravit. | Zdroj: Windows 10

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení