Menu

Tip pro Microsoft Outlook: importování kontaktů z účtu Google

09.11.2021 13:20 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Microsoft Outlook: importování kontaktů z účtu Google

Tip pro Microsoft Outlook: importování kontaktů z účtu Google | foto: Gerd Altmann/Pixabay

Chcete-li přenést adresář vašich kontaktů, spravovaných v rámci vašeho účtu Google, tedy například z vašeho androidového smartphonu, do poštovní aplikace Outlook, samozřejmě to nemusíte dělat ručně.

Outlook totiž podporuje import kontaktů z mnoha dalších zdrojů, přičemž jediným požadavkem je, aby byly tyto kontakty uloženy v souboru typu CSV.

Otevřete si ve webovém prohlížeči stránku contacts.google.com a přihlaste se vaším účtem Google. V levém sloupci klikněte na „Exportovat“, vyberte možnost „Outlook CSV“ a po kliknutí na tlačítko „Exportovat“ si uložte do počítače kontaktní informace v souboru CSV.

Spusťte aplikaci Outlook a zde přejděte do nabídky „Soubor | Otevřít a exportovat | Import nebo export“. V dalším okně zvolte „Importovat z jiného programu nebo souboru | Hodnoty oddělené čárkami“ a klikněte na „Procházet“ pro výběr CSV souboru s kontakty. Pak pokračujte k importu kontaktů z účtu Google.

tip-outlook

Import kontaktů: kontakty spravované v rámci vašeho účtu Google lze exportovat do souboru ve formátu CSV a nahrát do Outlooku. | Zdroj: Google Apps/Windows 10

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení