Menu

Tip pro Windows 10: jak si nastavit nebo změnit opětovné přihlášení

08.04.2022 16:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows 10: jak si nastavit nebo změnit opětovné přihlášení

Tip pro Windows 10: jak si nastavit nebo změnit opětovné přihlášení | foto: StartupStockPhotos/Pixabay

Pokud počítač po určitou dobu nezaznamená žádnou vaši aktivitu, vypne se jeho monitor, aby se šetřila energie. U zařízení typu 2v1 vybavených systémem Windows 10 dojde po vypnutí displeje k uzamknutí počítače, takže se po jeho opětovné aktivaci musíte opět přihlásit svým heslem.

Prakticky to funguje úplně stejně jako u smartphonů, které musíme po zhasnutí displeje rovněž znovu odemknout. A podobně jako u chytrých telefonů si i ve Windows 10 můžete nastavit interval, po němž se zařízení po zhasnutí displeje uzamkne.

Stisknutím kláves [Windows] + [R] otevřete dialogové okno »Spustit«, zadejte do něj příkaz »regedit« a stiskněte klávesu [Enter]. Po potvrzení v okně »Řízení uživatelských účtů« se otevře Editor registru, kde musíte přejít do složky »HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Desktop«. V pravém sloupci pak naleznete klíč »DelayLockInterval«, jehož hodnota je ve výchozím nastavení nastavena na »0«, což znamená, že ihned po vypnutí displeje bude vyžadováno nové přihlášení. Pokud změníte hodnotu klíče kupříkladu na »30«, uzamknutí počítače se prodlouží o 30 sekund.

Nakonec je tu ještě jedna možnost. Jestliže výše zmíněný klíč registru smažete, nemusíte se po zhasnutí obrazovky přihlašovat vůbec. Ale pozor, takové nastavení představuje nezanedbatelné bezpečnostní riziko – zejména u přenosných zařízení se systémem Windows 10.

regedit

Prodleva zámku obrazovky: po zhasnutí displeje počítače se musíte znovu přihlásit k uživatelskému účtu. V registru lze nastavit i delší prodlevu opakovaného přihlášení. | Zdroj: Editor registru/Windows 10

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Zadáníhesla

  Reakce na Jaromír: toto najdeš na you tube. Stačí zadat , změna hesla na windows10

  Reagovat na komentář

  zadávání hesla

  Dobrý den,
  koupil jsem notebook a je u něho nastaveno přihlášení heslem.
  Majitele jsem se ptal jak to zrušit, neví.
  Po měsíci se musí nastavit nové heslo. Nikdy jsem to u notebooku neměl.
  Poradíte mě jak to odstranit.
  Předem děkuji.
  Jaromír

  Reagovat na komentář

  Nenalezený klíč...

  Dobrý den zmíněný klíč: »DelayLockInter­val«, který jsem zamýšlel smazat jsem v registru nenašel. NT mě stále vyzve např. po přestávce k opětovnému přihlášení. Je ještě nějaký způsob k zrušení přihlašování?
  Děkuji předem za odpověď
  s pozdravem
  Jan Vilím

  Reagovat na komentář

  jednoduší byl Windows1O

  lepe se sním pracovalo už bych si 11 nikdy nedala ahoj VV

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení