Menu

Tip pro Windows: zobrazení informací o základní desce a BIOS

11.05.2021 12:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows: zobrazení informací o základní desce a BIOS

Tip pro Windows: zobrazení informací o základní desce a BIOS | foto: JohnMontor/Pixabay

Uživatelé, kteří zapomněli, jaká základní deska je použita v jejich počítači, nebo chtějí vědět, kterou verzi systému BIOS/UEFI jejich deska aktuálně používá, nemusejí nutně hledat speciální nástroje nebo otevírat uživatelské rozhraní systému BIOS/UEFI. Tyto informace snadno najdete i ve Windows 10.

Jednou z možností je přejít do nabídky »Start/Nástroje pro správu Windows/Systémové informace«. V nově otevřeném okně najdete pod nabídkou »Souhrn systémových informací« například položky jako »Výrobce základní desky«, »Základní deska« nebo »Verze základní desky«. Informace o integrovaném systému BIOS/UEFI se skrývají v řádku »Verze systému BIOS/Datum«. Položka »Režim systému BIOS« poskytuje informace o tom, zda je na základní desce použit BIOS nebo UEFI.

Podobné informace vám Windows 10 poskytnou, i pokud otevřete příkazový řádek a zadáte příkaz »systeminfo«. Pokud dáváte přednost použití prostředí PowerShellu, měli byste použít příkazy »Get-CimInstance Win32_BaseBoard« a »Get-CimInstance Win32_BIOS«. Další zdroj informací představuje registr Windows. Požadované údaje najdete pod klíčem »HKEY_LOCAL_MACHINEHARDWAREDESCRIPTIONSystemBIOS«.

tip-bios

Detaily o motherboardu: všechny potřebné informace o základní desce vašeho počítače najdete přímo ve Windows. | Zdroj: Windows 10

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení