Menu

Tip: snadný převod flash videí – důmyslný konverzní program zachrání jakýkoliv formát

04.05.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Tip: snadný převod flash videí – důmyslný konverzní program zachrání jakýkoliv formát

Tip: snadný převod flash videí – důmyslný konverzní program zachrání jakýkoliv formát | foto: 200 Degrees/Pixabay

Webová programovací platforma flash od Adobe byla kdysi multimediálním centrem internetu. To už je ale dávno. Tak dávno, že nyní je čas na záchranu, ukládání anebo konverzi flash videí.

Vývojář flashe, společnost Adobe, přestala na konci roku tuto technologii distribuovat a aktualizovat. Na začátku roku 2021 trend sledovaly hlavní prohlížeče a flash zakázaly. Je tedy jen otázkou času, kdy už jednoduše nepůjdou videa ve formátu flashe (FLV) přehrát a nebude tedy možné se na ně dívat.

handbrake

Mnohem více, než jen flash: open sourcový software Handbrake dokáže převést nespočet video a audio souborů do jiných formátů. | Zdroj: Handbrake

Všichni uživatelé, kteří mají na svém pevném disku důležitá nebo zajímavá videa ve formátu FLV, by tak měli přemýšlet o jejich konverzi. Prakticky to znamená převedení do některého z oblíbených a široce podporovaných formátů, jako například MP4.

K tomu se hodí konverzní program, kterým může být například open sourcový Handbrake. Je zdarma, je k dispozici pro platformy Windows, macOS a Linux, a umí převádět video a zvukové soubory do jiných formátů.

handbrake-logo

Handbrake 1.3.3

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Bezplatný konvertor s otevřeným zdrojovým kódem, který dokáže převádět DVD a videa do libovolného formátu.

Handbrake.fr

 

Program ocení i odborníci, kteří rádi do nastavení zasahují sami. Handbrake nabízí velký výběr zvukových formátů, rychlostí a velikostí obrazu. K dispozici je i velké množství filtrů, které lze na videa aplikovat, a možnost přidávat titulky. Po provedeném nastavení také můžete nechat zpracovat sérii několika videí za sebou.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení