Menu

Tip: výměna SSD disku typu M.2

09.07.2021 17:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: výměna SSD disku typu M.2

Tip: výměna SSD disku typu M.2 | foto: Bruno/Germany z Pixabay (cover)

Uživatelé starších notebooků s SSD disky typu M.2 už možná naráží na problém nedostatečného úložného prostoru. Pokud si totiž kvůli nižší ceně pořídili notebook se 128GB nebo 256GB diskem, patrně se jim ho už podařilo zaplnit.

V takovém případě už nemusí být na datovém úložišti dostatek volného prostoru například pro upgrade Windows nebo instalaci programů. Výměna SSD M.2 disku za větší model není většinou obtížná. Doporučujeme vám si k tomuto účelu dokoupit externí box pro SSD disky M.2. Stojí okolo 1000 Kč. Při nákupu si ale dávejte pozor.

box

U starších notebooků a výměny SSD disku je dobré si pořídit externí box. Ten vám umožní vyměněný disk dále používat jako externí USB úložiště. Jen je potřeba vybrat správný tip. | Zdroj: Axagon

Existují totiž dvě varianty – jedna je pro disky M.2 NVMe a druhá pro M.2 SATA. Potřebovat budete externí box pro typ M.2 NVMe. Do něj vložte nově zakoupený SSD disk, připojte box přes USB port k notebooku a pomocí nějakého klonovacího nástroje, například Macrium Reflect, na něj data naklonujte.

Následně disky prohoďte, takže v notebooku budete mít disk s velkou kapacitou a jako bonus získáte velice rychlý externí SSD disk. SSD disk s kapacitou 1TB v současné době stojí okolo 2 900 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení