Menu

Tipy: deaktivujte denní telemetrii ve Firefoxu a jak spustit WhatsApp bez SIM karty

16.10.2020 17:20 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tipy: deaktivujte denní telemetrii ve Firefoxu a jak spustit WhatsApp bez SIM karty

Tipy: deaktivujte denní telemetrii ve Firefoxu a jak spustit WhatsApp bez SIM karty | foto: Foter.com/mozillaeu

Firefox se stal mezi odborníky na ochranu dat trochu kontroverzním produktem, protože ve výchozím nastavení shromažďuje data o systému a změnách. WhatsApp se dá zprovoznit i na zařízeních, která nejsou vybavena slotem pro SIM.

Jedním z příkladu informací, které Firefox shromažďuje, jsou provedené změny v nastavení prohlížeče. Firefox od verze 75 pak automaticky jednou denně odesílá tato a další data do Mozilla Foundation, kde by měla být anonymně vyhodnocena.

S verzí 75 Mozilla tento systém znovu rozšířila. Díky této aktualizaci prohlížeč zadá novou úlohu do Plánovače úloh systému Windows a data o konfiguraci Firefoxu se pak jednou denně odešlou. Přestože jste zakázali sběr údajů pomocí nastavení Firefoxu v části »Možnosti/Soukromí a zabezpečení/Sběr a používání dat o Firefoxu«, zůstane úloha systému stále vytvořena, i když se neprovádí.

Proto stiskněte [Windows] + [R] a zadejte „taskschd.msc“ pro otevření Plánovače úloh. Poté klikněte na »Knihovna plánovače úloh« v levé části nabídky »Plánovač úloh (místní)« a vyberte »Mozilla«. Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na »Firefox Default Browser Agent« a v kontextové nabídce vyberte »Zakázat«.

firefox

Ne všichni uživatelé si přejí, aby o nich prohlížeč shromažďoval a odesílal informace. | Zdroj: Windows 10

Jak spustit WhatsApp bez SIM karty

Abyste mohli používat messenger WhatsApp, potřebujete mít telefonní číslo, se kterým bude váš účet propojen. WhatsApp však můžete zprovoznit i na zařízeních, které nejsou slotem pro SIM kartu vybaveny, tedy například na tabletu.

Nejprve jako obvykle nainstalujte WhatsApp z obchodu Play. Po instalaci po vás bude program chtít zadat telefonní číslo, na které zašle prostřednictvím SMS aktivační kód. Vy však můžete uvést i číslo na pevnou linku s uvedeným předčíslím země, tedy například »+420« pro Českou republiku. Do druhého pole už zadejte telefonní číslo a následně potvrďte, že je uvedené správně.

Po deseti sekundách můžete v programu vybrat, že chcete kód přijmout prostřednictvím telefonního hovoru, který následně proběhne. Po zadání kódu, který vám byl v hovoru oznámen, bude messenger úspěšně propojen se zadaným telefonním číslem a budete moct WhatsApp používat.

mohlo by vás také zajímat: další praktické tipy najdete v naší online rubrice novinky/tipy & triky

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    a co v Linuxovskych distribucich

    a poradíte taky jak blokovat „Firefox Default Browser Agent“ v Kubuntu
    tedy kromě klasického vypnutí těchto funkcí v nastavení programu?

    díky vera cerná

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.