Menu

Co dělat, když systém Windows nerozpozná vložený optický disk

21.01.2015 12:19 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Co dělat, když systém Windows nerozpozná vložený optický disk

Co dělat, když systém Windows nerozpozná vložený optický disk | foto: CHIP

Pokud systém Windows odmítá číst disky DVD, můžete pro vyřešení tohoto problému vyzkoušet několik postupů. 

dvd

Nejprve otevřete okno »Tento počítač« a zkontrolujte, zda je optická mechanika vůbec v seznamu jednotek, které jsou k dispozici. Pokud ano, vložte disk DVD. Pokud ne, spusťte přes Ovládací panely »Správce zařízení«. V seznamu zařízení najděte optickou mechaniku a klikněte na ni myší. V otevřeném okně zkontrolujte, zda je mechanika povolena a zda zařízení podle systému pracuje správně.

Poté můžete na záložce »Ovladač« pomocí »Aktualizovat ovladač« zkontrolovat, zda není k dispozici novější verze. Pokud ani to nepomůže, zkontrolujte optické médium, zda není zapatlané nebo poškrábané. V případě, že ano, otřete ho hadříkem. Pokud máte možnost, vyzkoušejte médium v jiné mechanice. Další možností je zakoupení čisticího disku, který očistí čočku laseru uvnitř mechaniky. Pokud naše tipy nepomohou, budete muset nechat mechaniku zkontrolovat odborníkem.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení