Menu

Kontrola a oprava pevných disků s vestavěnými nástroji

08.02.2023 07:43 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Kontrola a oprava pevných disků s vestavěnými nástroji

Kontrola a oprava pevných disků s vestavěnými nástroji | foto: Pixabay

Pokud vám začne připadat váš počítač s Windows nestabilní, měli byste neprodleně zkontrolovat jeho pevný disk, zda se na něm nevyskytují chyby, a v případě že ano, tak je nechali opravit.

Dobrou zprávou je, že k tomu nebudete potřebovat žádné další softwarové nástroje, protože všechny potřebné funkce už jsou integrovány v operačním systému.

Otevřete si Průzkumník souborů a klikněte na „Tento počítač“. Pak označte pevný disk, který chcete prozkoumat a klepněte na něj pravým tlačítkem myši. Z kontextové nabídky otevřete „Vlastnosti“ a v nově otevřeném okně přejděte na kartu „Nástroje“. Zde pokračujte kliknutím na tlačítko „Zkontrolovat“ a v následujícím okně klepnutím na možnost „Zkontrolovat jednotku“ zahájíte kontrolu pevného disku. Pokud budou nalezeny nějaké chyby, pokusí se je systém Windows automaticky opravit. Celý proces může trvat několik minut, v závislosti na velikosti pevného disku.

Oprava chyb na disku

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení