Menu

Mapy Google bez připojení k internetu? Žádný problém!

24.01.2023 11:18 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Mapy Google bez připojení k internetu? Žádný problém!

Mapy Google bez připojení k internetu? Žádný problém! | foto: Redakce Chip

Telefonický a datový roaming po Evropské unii je skvělá věc, díky které se už několik let nemusíme bát vytáhnout na dovolené mobil z kapsy. Ale pro země mimo EU to ale samozřejmě neplatí.

I pro cesty mimo EU mají ale Mapy Google řešení. Aplikace Mapy Google si totiž umí stáhnout libovolný výřez mapy do paměti smartphonu, abyste mohli následně takovou mapu používat i bez připojení k internetu, které by vás v zahraničí mohlo přijít velmi draho. Stažení map je velmi snadné. V aplikaci Mapy Google klepněte na svůj profilový obrázek vpravo nahoře a v hlavní nabídce pokračujte volbou „Offline Mapy“. Zde zjistíte, že si Mapy Google automaticky stahují mapu okolí vašeho domova – čistě proto, aby zde vyhledávání a navigace fungovala co nejrychleji – bez ohledu na aktuální rychlost připojení k internetu. Nás ale nyní zajímá volba „Vyberte svou vlastní mapu“. Když ji použijete, zobrazí se mapa světa, na které si můžete zvolit oblast, která se stáhne do paměti vašeho telefonu. Současně se vypočítá, kolik dat v paměti mapa zabere (jde řádově o desítky až stovky MB). Klepnutím na „Stáhnout“ se spustí stahování mapy. Stejným způsobem si můžete stáhnout libovolné množství výsečí map. Nepotřebné mapy lze následně smazat.

Vraťme se ale ještě do nabídky „Offline mapy“. Po klepnutí na tlačítko s ozubeným kolem vpravo nahoře můžete ještě (de)aktivovat automatickou aktualizaci stažených map, stahování doporučených map (jde hlavně o zmíněnou mapu okolí vašeho domova) a také omezit stahování map pouze na připojení přes Wi-Fi.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení