Menu

Návrat ke klasickému spořiči obrazovky

11.02.2023 07:46 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Návrat ke klasickému spořiči obrazovky

Návrat ke klasickému spořiči obrazovky | foto: Pixabay

Používáte Windows 11 a rádi byste modernímu operačnímu systému dodali retro nádech?

Pak byste místo standardního spořiče obrazovky mohli použít klasickou variantu známou z Windows XP a Windows 95.

Otevřete si webovou stránku archive.org/details/WindowsXPAnd98Screensavers1, v pravém sloupci v části „Download Options“ klikněte na odkaz „ZIP“ a stáhněte si přibližně 1,1 MB velký soubor. V Průzkumníku souborů rozbalte stažený archiv, který obsahuje deset spořičů obrazovky, vyberte celý jeho obsah a stiskněte klávesovou zkratku [Ctrl] + [C]. Poté přejděte do složky „C:WindowsSystem32“ a pomocí klávesové zkratky [Ctrl] + [V] sem vložte dříve zkopírované spořiče obrazovky. Dotaz na nahrazení existujících souborů potvrďte volbou „Nahradit soubor v cíli“ a pak potvrďte provedení akce s oprávněním správce. Soubory, které přesto nepůjdou nahradit, klidně přeskočte.

Klávesovou zkratkou [Windows] + [I] otevřete „Nastavení“ a přejděte na „Přizpůsobení | Zamykací obrazovka | Šetřič obrazovky“. Otevře se vám okno „Nastavení šetřiče obrazovky“, ve kterém můžete jako „Šetřič obrazovky“ zvolit například „3D Flying Objects“ z Windows XP, nebo třeba ještě starší „Flying Windows“. Náhled vybraného spořiče se zobrazí automaticky, takže stačí už jen nastavit časový interval jeho spuštění a pak můžete nastavení uložit kliknutím na „OK“. Pokud chcete, aby se spuštěním spořiče obrazovky váš počítač současně také uzamknul, aktivujete před tím ještě předvolbu „Při obnovení zobrazit přihlašovací obrazovku“.

6

Spořič obrazovky

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení