Menu
CHIP Speedtest

Několik způsobů, jak nastavit mikrofon hlasitěji

01.01.2016 20:30 | Karel Kovar
Několik způsobů, jak nastavit mikrofon hlasitěji

Většina uživatelů se už určitě setkala se situací, kdy na svém počítači využívali mikrofon a jejich protějšek při komunikaci je špatně slyšel. 

Pokud v tomto případě nepomůže změna nastavení v komunikačním programu, nezbývá než hledat přímo ve Windows. Poradíme vám kde. Nejprve otevřete Ovládací panely a v kategorii »Hardware a zvuk« si vyberte možnost »Zvuk«. Zde přejděte na kartu Záznam a označte používaný mikrofon. Poté klikněte v pravé dolní části okna na tlačítko »Vlastnosti«. Nyní v okně Mikrofon – vlastnosti přejděte na »Úrovně« a posuňte horní posuvník doprava. Pokud už zcela vpravo je, můžete ještě zkusit o něco málo posunout vpravo dolní posuvník (Zesílení mikrofonu) – je ale nutné si uvědomit, že každý stupeň zesílení negativně ovlivňuje kvalitu zvuku.

Další možností, jak zesílit mikrofon, je využití specializovaného programu pro ovládání audia. Na velkém množství počítačů je například předinstalován program Realtek Audio Manager. Jeho pomocí je také možné snadno a rychle zesílit mikrofon. Pokud je program nainstalován i na vašem počítači, pak ve většině případů najdete v systémové liště světle hnědou ikonu mikrofonu. Kliknutím na ni program spusťte, přejděte v něm na kartu »Mikrofon« a opět posuňte posuvník hlasitosti doprava. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání