Menu
CHIP Speedtest

Otestuje si procesor proti chybám a problémům

16.11.2019 14:50 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Otestuje si procesor proti chybám a problémům

Procesor, označovaný také zkratkou CPU z anglického Central Processing Unit, je jednou z nejdůležitějších částí počítače. Je-li poškozen, může to vést nejen ke špatným výpočtům, ale i k náhlým pádům systému a dalším chybám počítače.

Bezplatný diagnostický nástroj Intel Processor Diagnostic Tool, který najdete na zde, vám umožní si procesor počítače řádně otestovat. Po instalaci a spuštění provede několik testů. Nástroj mimo jiné zjistí a zobrazí všechny klíčové údaje CPU počítače, zkontroluje jeho pracovní rychlost, otestuje funkce závislé na verzi procesoru a také provede zátěžové testy. Intel nabízí dvě verze programu – 32bitovou a 64bitovou, takže si vyberte tu vhodnou pro váš procesor a systém. Pokud si nejste jisti, jakou verzi systému máte, stiskněte kombinaci kláves [Windows] + [Pause], kde najdete údaj »Typ systému«. Po spuštění se test provede automaticky. Jestliže váš procesor v jednom nebo ve více testech selže, měli byste zvážit jeho výměnu, protože hrozí riziko chyb nebo i ztráty důležitých dat.

tool2-nahled


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení