Menu
CHIP Speedtest

Perfektní noční záběry pomocí digitální zrcadlovky

30.08.2014 11:02 | Pavel Trousil
Perfektní noční záběry pomocí digitální zrcadlovky

Pro fotografování v noci je většinou podstatné mít „rychlý“ objektiv. U statických fotografií můžete samozřejmě použít delší expozici, ale pokud váš objektiv není tak světelný, můžete mít problém při pořizování videozáznamů za horších světelných podmínek.

canon-nahled

Pro nahrávání videa tedy volte objektiv s velkou světelností. Nemusí být přitom přehnaně drahý. Například pro Canon zakoupíte 50mm objektiv se skvělou světelností F 1,8 (Canon EF 50mm f/1.8 II) asi za 3 000 Kč. Abyste zabránili různým vibracím a otřesům, doporučujeme při natáčení použít stativ – i pohyby kamerou pak budou plynulejší. Pokud nechcete nebo nemůžete použít stativ, alternativně můžete použít i stabilizátor Steadycam. Záběry pak budou stabilnější.

Při fotografování i nahrávání je nejdůležitějším faktorem světlo. Hledání zdroje světla není při natáčení ve městě takový problém. Pokud ale chcete natáčet v lese, na venkově, na poli nebo v oblastech, kde není v blízkosti žádný světelný zdroj, budete se muset o světlo postarat sami. Použijte baterku nebo baterií napájené světlo a pro jeho rozptýlení použijte difuzní fólii. Pro pěkné videonáhrávky můžete také postavit softbox. Můžete rovněž improvizovat a použít pracovní lampu zakoupenou v železářství. Ta se sice běžně používá v dílně nebo na stavbě, ale můžete ji klidně použít i k jiným účelům, jako jsou noční záběry.

img-4037-nahled


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení