Menu
CHIP Speedtest

Tablety: tužka k tabletu

21.07.2014 12:00 | Pavel Trousil
Tablety: tužka k tabletu

Některým uživatelům nevyhovuje ovládání tabletu prsty nebo to z nějakých důvodů ani není technicky možné.

stylus-nahled

Například některé dámy mají dlouhé nehty a mohou k ovládání tabletu používat jen bříška prstů, což je dost nepřesné. Dalším důvodem může být například to, že uživatel musí mít na rukou rukavice nebo má prsty zavázené. V těchto případech je pro ovládání možné použít tužku neboli stylus.

Tablety ale využívají displeje s kapacitní dotykovou technologií, takže nemůže jít o obyčejnou tužku jako v případě rezistivních displejů. U kapacitních displejů se totiž tělo využívá jako vodič, a pokud se prstem dotknete povrchu displeje, má to za následek narušení elektrostatického pole obrazovky, jež je měřitelné jako změna v kapacitním odporu na určitém místě. Proto musíte z nabídky vybírat speciální stylusy pro kapacitní displeje. Jejich cena začíná už asi na 100 Kč, mají různou velikost i tvary a s některými můžete i psát.

Výhodou také je, že displej tabletu zůstane čistý, bez typických šmouh a otisků prstů. Stylus můžete samozřejmě využít i pro ovládání smartphonu nebo jiných zařízení s kapacitním dotykovým displejem.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení