Menu

Tablety: tužka k tabletu

21.07.2014 12:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tablety: tužka k tabletu

Tablety: tužka k tabletu | foto: CHIP

Některým uživatelům nevyhovuje ovládání tabletu prsty nebo to z nějakých důvodů ani není technicky možné.

stylus-nahled

Například některé dámy mají dlouhé nehty a mohou k ovládání tabletu používat jen bříška prstů, což je dost nepřesné. Dalším důvodem může být například to, že uživatel musí mít na rukou rukavice nebo má prsty zavázené. V těchto případech je pro ovládání možné použít tužku neboli stylus.

Tablety ale využívají displeje s kapacitní dotykovou technologií, takže nemůže jít o obyčejnou tužku jako v případě rezistivních displejů. U kapacitních displejů se totiž tělo využívá jako vodič, a pokud se prstem dotknete povrchu displeje, má to za následek narušení elektrostatického pole obrazovky, jež je měřitelné jako změna v kapacitním odporu na určitém místě. Proto musíte z nabídky vybírat speciální stylusy pro kapacitní displeje. Jejich cena začíná už asi na 100 Kč, mají různou velikost i tvary a s některými můžete i psát.

Výhodou také je, že displej tabletu zůstane čistý, bez typických šmouh a otisků prstů. Stylus můžete samozřejmě využít i pro ovládání smartphonu nebo jiných zařízení s kapacitním dotykovým displejem.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  No, jméno dává naději

  Reakce na Ivan Sporka:
  s komentářem souhlasím 100 %,
  test kapac. stylusů by se hodil,
  tak toho ten pan Trousil snad časem více utrousí.

  Reagovat na komentář

  smysl článku

  Jsem dlouholetý předplatitel CHIPu ( i když ted řeším reklamaci čtečky od Vás a už je to 2 měsíce a nic :-( ) Vůbec nechápu smysl tohoto článku… vysvětlit jaký stylus na jaký tablet, popsat úskalí, výhody, příklady, co je na trhu a pod. Ale napsat něco ve smyslu „auto má 4 kola aby jelo“ je spíš článek jen aby se zabila okurková sezona. Co takhle udělat testy tabletů s perem.. a ne jen Samsung :-) Tak přeji víc nápadů. SPorka

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení