Menu

Tip: Deset způsobů, jak spustit Správce úloh

26.03.2023 07:52 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Deset způsobů, jak spustit Správce úloh

Tip: Deset způsobů, jak spustit Správce úloh | foto: Pixabay

Když nějaká aplikace zamrzne nebo se chcete podívat na vytížení systému či zkontrolovat přehled spuštěných historii aplikací, pomůže vám nezbytný nástroj Správce úloh ze základní výbavy systému Windows

Aktuální Windows 11 nyní umožňují otevřít Správce úloh celkem deseti různými způsoby.

Jestli dáváte přednost klávesovým zkratkám, můžete stisknout kombinaci kláves [Ctrl] + [Alt] + [Del] a pak kliknout na možnost „Správce úloh“. Případně můžete stisknout kombinaci kláves [Ctrl] + [Shift] + [Esc] a rovnou přejít do Správce úloh. Třetí možností je stisknutí klávesové zkratky [Windows] + [X] a následný výběr položky „Správce úloh“ z nabídky administrátorských funkcí. A mimochodem, do této konkrétní nabídky se dostanete také kliknutím pravým tlačítkem myši na tlačítko „Start“.

Když už mluvíme o tlačítku „Start“, lze Správce úloh spustit také pomocí nabídky Start. Otevřete ji, zadejte „task“ a klikněte na vyhledanou položku „Správce úloh“. Případně můžete v nabídce „Start“ kliknout na možnost „Všechny aplikace | Nástroje Windows“ a pak z otevřeného přehledu systémových nástrojů spustit Správce úloh. Můžete však také otevřít klasické Ovládací panely a zde přejít do nabídky „Systém a zabezpečení | Nástroje Windows“.

Pokud dáváte přednost použití příkazového řádku, prostředí Windows PowerShell nebo Terminálu, stačí zde zadat příkaz „taskmgr“ a operaci potvrdit stisknutím klávesy [Enter]. Nebo můžete stisknout klávesovou zkratku [Windows] + [R], zadat do okna „Spustit“ příkaz „taskmgr“ a kliknout na tlačítko „OK“. Správce úloh budete moci brzy spustit také prostřednictvím hlavního panelu, a to tak, že kliknete pravým tlačítkem myši do prázdné oblasti a z kontextové nabídky vyberete příkaz „Správce úloh“.

3(1)(1)(1)

Důležitý nástroj Správce úloh má ve Windows 11 nové funkce a můžete jej spustit nejméně deseti různými způsoby | Zdroj: Windows 11

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení