Menu

Tip: Jak nastavit různá pozadí virtuálních ploch

24.04.2023 07:51 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Jak nastavit různá pozadí virtuálních ploch

Tip: Jak nastavit různá pozadí virtuálních ploch | foto: Pixabay

V systému Windows 11 mohou být virtuální pracovní plochy vybaveny různými tapetami na pozadí, což usnadňuje orientaci ve více pracovních plochách

Přepněte se na požadovanou plochu, stisknutím kláves [Windows] + [I] otevřete „Nastavení“ a pokračujte na „Přizpůsobení | Pozadí“. Vyberte si obrázek na pozadí a „Nastavení“ zavřete.  Poté aktivujte další plochu a opakováním těchto kroků změňte i tapetu i zde.

Můžete také změnit názvy virtuálních ploch, které jsou ve výchozím nastavení „Plocha 1“, „Plocha 2“ atd. Nejprve stisknutím kláves [Windows] + [Tab] otevřete přehled virtuálních ploch. Pak klepněte pravým tlačítkem myši na požadovanou plochu, vyberte možnost „Přejmenovat“, zadejte název a stiskněte klávesu [Enter]. Plochu můžete přejmenovat i po rozkliknutí jejího názvu v přehledu virtuálních ploch.

7(1)(1)(1)(1)

Virtuální plochy ve Windows jsou šikovnou funkcí. Pro lepší orientaci je můžete odlišit obrázkem na pozadí | Zdroj: Windows 11

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení