Menu

Tip: Jak používat více uživatelských účtů v mobilním Chromu

30.01.2023 10:09 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Jak používat více uživatelských účtů v mobilním Chromu

Tip: Jak používat více uživatelských účtů v mobilním Chromu | foto: Google/redakce Chip

Jak vyřešit problém, že mobilní verze webového prohlížeče Chrome nepodporuje přepínání účtů Google?

Mnoho z nás jistě používá více než jeden účet Google, například kvůli oddělení pracovních, soukromých a školních aktivit. Pokud se pod těmito účty přihlásíme v prohlížeči Chrome v počítači, je velmi snadné mezi nimi následně přepínat – samozřejmě včetně zachování historie navštívených webů, uložených přihlašovacích údajů a dalších údajů. Bohužel, ve smartphonech a Androidech ani v iPhonech to zase tak jednoduché není.

Mobilní Chrome vždy nastartuje s automaticky přihlášeným uživatelem Androidu nebo s účtem Google použitým v iOS. Řešením je použít pro vyhledávání a surfování po internetu aplikaci Google, kterou najdete jak v Obchodě Play, tak i v App Storu. V aplikaci Google klepněte na ikonu vašeho účtu vpravo nahoře a v hlavní nabídce pak na tlačítko s šipkou dolů vedle názvu vašeho účtu Google. Použijte nabídku „Přidat další účet“ a pokračujte k vložení dalšího účtu Google. Tento postup funguje v Androidu i iOS, ale má zásadní nedostatky v nutnosti neustálého přenastavování synchronizace použitých účtů Google.

V Androidu existuje ale ještě jeden trik, kterým můžete výše uvedené problémy obejít. Když si totiž necháte v Obchodě Play vyhledat Chrome, zjistíte, že existují hned čtyři různé verze tohoto mobilního prohlížeče – standardní Chrome a dále Chrome Beta, Chrome Canary a Chrome Dev. A v každém z těchto prohlížečů, které lze do androidového smartphonu instalovat současně, můžete být přihlášení k jinému účtu Google.

Jak jste jistě pochopili, jedná se o vývojové verze prohlížeče Chrome, které obecně nedoporučujeme ke každodennímu používání, ale tenhle případ si zaslouží výjimku. Primárně použijte aplikaci Chrome Beta, která už by měla být hodně odladěná a stabilní, pokud se obejdete jen se dvěma různými účty Google. 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení