Menu

Tip: Klávesové zkratky pro MS Office, které určitě neznáte

20.03.2023 09:28 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Klávesové zkratky pro MS Office, které určitě neznáte

Tip: Klávesové zkratky pro MS Office, které určitě neznáte | foto: Pixabay

Microsoft svoje klávesnice opatřil speciální klávesou pro rychlejší spouštění Wordu, Excelu nebo třeba Outlooku. S klávesovými zkratkami ale zvládnete to samé

Některé klávesnice prodávané společností Microsoft pod její vlastní značkou jsou vybaveny speciální klávesou [Office], kterou lze rychle otevřít aplikace Word ([Office] + [W]), Excel ([Office] + [X]), PowerPoint ([Office] + [P]), Outlook ([Office] + [O]) a OneNote ([Office] + [N]).

Na všech počítačích se systémem Windows 10 a 11 ale můžete místo klávesy [Office] stisknout kombinaci kláves [Shift] + [Ctrl] + [Windows] + [Alt] a stisknutím klávesy [D] spustíte službu OneDrive, [T] aktivuje Microsoft Teams, [Y] a [L] otevřou v prohlížeči služby Yammer a LinkedIn a [mezerník] vyvolá okno pro výběr emoji.

klav

Microsoft vybavil svoje klávesnice speciální klávesou pro spouštění Office aplikací, můžete jej nahradit klávesovými zkratkami | Zdroj: Microsoft

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení