Menu

Tip: Měření ploch, poloměrů a vzdáleností na mapách

21.03.2023 16:28 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Měření ploch, poloměrů a vzdáleností na mapách

Tip: Měření ploch, poloměrů a vzdáleností na mapách | foto: Unsplash

Webová stránka CalcMaps rozšiřuje tradiční Mapy Google o několik užitečných on-line nástrojů, pomocí kterých můžete zadávat oblasti a kružnice a měřit vzdálenost mezi dvěma nebo více body.

Dostaňte se na stránku www.calcmaps.com a přejděte na „Calculate area on Map“. Najděte na mapě místo, kde chcete rozměry vypočítat. Poté několikrát klikněte na mapu a zadejte oblast. Nesprávně nastavené body můžete přesouvat pravým tlačítkem myši. Nad mapou se následně zobrazí plocha, například v metrech čtverečních, a pod ní obvod.

map2-nahled

Na webu Calcmaps si můžete s mapami pohrát a provádět různé výpočty. | Zdroj: screenshot webu Calcmaps.

Kliknutím na „Measure Radius on Map“ umístíte na mapu kruh. Můžete tak například zjistit, co se nachází v určitém okruhu od vašeho domova. Zajímavá je také funkce „Calculate distance on Map“, tedy vzdálenost. Pomocí ní lze na mapu umístit několik bodů a změřit, jaká je mezi nimi vzdálenost. Služba je vhodná také pro výpočet výšek a určení souřadnic místa na mapě. Pomocí tlačítek pod mapou si můžete mapu vytisknout nebo stáhnout obrázek ve formátu PNG do počítače („Download map“).

map1-nahled

Snadno zde napříkald změříte přibližnou plochu. | Zdroj: screenshot webu Calcmaps.

Zdroj: Calcmaps

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení