Menu

Tip: Optimalizace výkonu počítače s herním režimem

17.04.2023 07:57 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Optimalizace výkonu počítače s herním režimem

Tip: Optimalizace výkonu počítače s herním režimem | foto: Pixabay

Aktuální verze operačních systémů Windows 10 i 11 jsou vybaveny tzv. herním režimem, který má zajistit maximálně plynulý běh počítačových her

Chcete-li tuto funkci aktivovat, otevřete si „Nastavení“ například použitím klávesové zkratky [Windows] + [I]. Pak pokračujte na možnost „Hraní“ a následně na „Herní režim“, který můžete aktivovat přepínačem.

Po aktivování herního režimu bude mít hraní her na počítači nejvyšší prioritou, takže můžete očekávat maximální výkon a kvalitu zobrazení. Aktivace herního režimu totiž znamená, že Windows přidělí co nejvíce jader procesoru výhradně aktuálně spuštěné hře, což například u osmijádrového procesoru znamená uvolnění přibližně šesti jader pro hraní. Herní režim navíc optimalizuje takt grafického procesoru a vyhrazuje jednotlivé oblasti grafické paměti právě spuštěné hře. Omezuje také procesy na pozadí, aby nedocházelo ke snižování výkonu, a zabraňuje aktualizacím i zobrazování upozornění.

8(1)(1)(1)

Pro hráče, kteří potřebují ze svého stroje vyždímat maximum výkonu, je ve Windows připraven speciální herní režim | Zdroj: Windows 11

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení