Menu

Tip: Přesunutí hlavního panelu s pomocí úpravy registru

13.02.2023 07:50 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Přesunutí hlavního panelu s pomocí úpravy registru

Tip: Přesunutí hlavního panelu s pomocí úpravy registru | foto: Pixabay

Na rozdíl od Windows 10 není už v novém systému Windows 11 možné libovolně si umístit hlavní panel na obrazovce.

Pokud přesto chcete hlavní panel ukotvit na jiném místě než na sporní hraně obrazovky, protože jste tak zvyklí, můžete do udělat pomocí zásahu do registru operačního systému.

Stisknutím kláves [Windows] + [R] otevřete okno „Spustit“, zadejte do něj příkaz „regedit“ a klepnutím na [Enter] spusťte Editor registru. Zde pak přejděte na „HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerStuckRects3“ a pak v pravé části okna rozklikněte položku „Settings“. Pátá hodnota ve druhém řádku je zodpovědná za umístění hlavního panelu Windows. Ve výchozím nastavení je „03“ a k dispozici jsou následující možnosti: Přepsání na „00“ umístí hlavní panel k levému okraji obrazovky, pomocí „01“ můžete hlavní panel umístit k hornímu okraji a hodnota „02“ jej umístí doprava. Změny potvrďte tlačítkem „OK“, ale hned se neprojeví.

Nejdříve musíte restartovat uživatelské rozhraní Windows 11. Aby se změny uplatnily, musíte průzkumníka nutně zavřít. Za tímto účelem si otevřete Terminál Windows s oprávněním správce (třeba po kliknutí pravým tlačítkem na tlačítko „Start“), zde zadejte příkaz „taskkill /f /im explorer.exe“ a stiskněte [Enter]. Pak použijte příkaz „start explorer.exe“ a hlavní panel se zobrazí na zvolené pozici.

8

Nastavení pozice hlavního panelu

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    W11 22H2

    Tak tohle už ve Win 11 22H2 nefunguje. Po restartu exploreru se hodnota vždy přepíše zpět na 03.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení