Menu
CHIP Speedtest

Tip pro MS Office: jak přenést licenci na nový počítač

21.10.2020 12:50 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro MS Office: jak přenést licenci na nový počítač

Tip pro MS Office: jak přenést licenci na nový počítač | foto: JuditK/Foter.com

Když si pořídíte nový počítač a potřebujete do něj přenést svou stávající licenci kancelářské sady Microsoft Office, existuje několik možností, jak to udělat. Liší se typem licence kancelářského balíku, kterou jste si pořídili.

Pokud si předplácíte Office aplikace v rámci cloudové služby Microsoft 365, je postup přechodu na nový počítač velmi snadný. Stačí si prostřednictvím webu account.microsoft.com stáhnout instalátor sady Microsoft 365 a během instalace se přihlásit k vašemu účtu Microsoft. Licence se vám automaticky aktivuje na novém počítači.

Jestliže jste si pořídili klasickou „krabicovou“ verzi Microsoft Office, budete pro aktivaci kancelářské sady na novém počítači potřebovat 25místný produktový klíč. Pokud jste tento klíč někam založili a už jej nemáte k dispozici, pomůže vám jej ze stávající instalace Microsoft Office získat jednoduchý softwarový nástroj ProduKey (nirsoft.net).

Stáhněte si

produkey-logo

ProduKey

CHIP hodnotí Dobrý

Tenký nástroj pro jednoduché a rychlé zjištění produktového klíče instalované kancelářské sady MS Office nebo Windows.

Stáhněte si


Rozbalte ZIP archiv s programem ProduKey a spusťte jej prostřednictvím jediného souboru s koncovkou »EXE«. ProduKey pak automaticky zobrazí produktový klíč vašich Microsoft Office. Pak odinstalujte Microsoft Office ze starého počítače (přes nabídku »Start | Nastavení | Aplikace | Aplikace a funkce«).

Instalujte si do nového počítače verzi Microsoft Office, ke které máte licenci, a během instalace použijte získaný produktový klíč. U novějších verzí Microsoft Office, ve kterých se přihlašujete svým účtem Microsoft, je licence svázána právě s vaším účtem. Pak by pro úspěšnou aktivaci Microsoft Office mělo stačit přihlášení k vašemu účtu Microsoft během instalace.

tip-21-101

Pro přenesení licence na nový počítač bude potřeba znát produktový klíč. Pokud jej nemůžete najít, zvládne to malý nástroj ProduKey. | Zdroj: Microsoft Windows 10

mohlo by vás také zajímat: jak vypnout telemetrii ve Firefoxu

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.