Menu

Tip pro Windows 10 a 11: jak deaktivovat zamykací obrazovku

06.09.2022 12:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows 10 a 11: jak deaktivovat zamykací obrazovku

Tip pro Windows 10 a 11: jak deaktivovat zamykací obrazovku | foto: Windows/Unsplash

Abyste se po spuštění počítače nemuseli proklikávat přes uzamykací obrazovku, můžete tuto součást Windows 11 deaktivovat. Pokud používáte Windows verzi Pro, Enterprise nebo Education, můžete za tímto účelem použít Editor místních zásad skupiny.

Stiskněte klávesovou zkratku [Windows] + [R] a do okna „Spustit“ zadejte příkaz „gpedit.msc“ a potvrďte jej kliknutím na „OK“. V levé části okna Editoru místních zásad skupiny přejděte do složky „Konfigurace počítače | Šablony pro správu | Ovládací panely | Přizpůsobení“.

V pravé části okna pak rozklikněte na položku „Nezobrazovat zamykací obrazovku“, v nově otevřeném okně označte možnost „Povoleno“ a kliknutím na tlačítko „OK“ změnu uložte. Od této chvíle se po spuštění počítače dostanete přímo na přihlašovací obrazovku Windows.

Pokud máte v počítači nainstalován systém Windows 11 Home, budete muset upravit přímo registr operačního systému, protože Editor místních zásad skupiny není v této edici k dispozici. Proto stiskněte kombinaci kláves [Windows] + [R], zadejte do okna „Spustit“ příkaz „regedit“ a kliknutím na „OK“ spusťte Editor registru.

logindeactivate

Zamykací obrazovka: bez zamykací obrazovky se na pracovní plochu Windows 11 dostanete o něco rychleji. | Zdroj: Windows 11

V nově otevřeném okně přejděte na klíč „HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Policies/Microsoft/Windows“, pak klepněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo v pravé části okna, vyberte možnost „Nový | Klíč“ a novou položku pojmenujte „Personalization“. Označte právě vytvořený klíč, znovu klikněte pravým tlačítkem myši v pravé polovině okna a vyberte možnost „Nový | Hodnota DWORD (32bitová)“. Jako název nové položky použijte „NoLockScreen“. Rozklikněte tuto novou položku a jako její hodnotu zadejte „1“. Kliknutím na tlačítko „OK“ vše potvrďte a při příštím spuštění počítače už zamykací obrazovku neuvidíte.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Nebylo zapomenuto na příkaz „control userpasswords2“?
    Tím jde přhlašování také vypnout.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení