Menu

Tip pro Windows 10: jak zjistím, které varianty úsporných režimů podporuje můj počítač

15.07.2022 09:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows 10: jak zjistím, které varianty úsporných režimů podporuje můj počítač

Tip pro Windows 10: jak zjistím, které varianty úsporných režimů podporuje můj počítač | foto: Niclas Illg/Unsplash

Společně s Windows 8.1 uvedl Microsoft také nový typ pohotovostního režimu, kdy se počítač zcela nevypne, ale přepne se do extrémně úsporného pohotovostního režimu. Jak zjistit, zda jej podporuje i můj PC?

V úsporném pohotovostním režimu je mimo jiné aktivní síťové připojení. Po zapnutí lze zařízení téměř okamžitě začít používat. Tento typ pohotovostního režimu byl dále rozvíjen a samozřejmě jej podporují i Windows 10.

Zda váš počítač tento moderní pohotovostní režim podporuje, zjistíte poměrně snadno. Otevřete nabídku „Start“, napište „cmd“ a stisknutím klávesy [Enter] otevřete příkazový řádek. Zadejte příkaz „powercfg -a“ a zase jej potvrďte klávesou [Enter].

standby

Podpora režimů spánku: tento počítač nepodporuje moderní pohotovostní režim (S0), ale pouze tradiční režimy úspory energie, jako je pohotovostní režim S3. | Zdroj: Windows 10/Příkazový řádek

Během okamžiku se vám vypíše seznam podporovaných režimů spánku. Pokud se v části „The following sleep states are available on this system“ (v tomto systému jsou k dispozici následující stavy spánku) zobrazí položka „Standby (S0 Low Power Idle) connected to the network“ znamená to, že váš počítač tento moderní pohotovostní režim podporuje. V opačném případě se na začátku seznamu zobrazí „Standby (S3)“.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení