Menu

Tip pro základní desku: aktivujte podporu virtualizace

26.05.2022 12:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip pro základní desku: aktivujte podporu virtualizace

Tip pro základní desku: aktivujte podporu virtualizace | foto: Christian Wiediger/Unsplash

Aby bylo možné pracovat s virtualizačními nástroji, jako je VMWare nebo Virtualbox, musí být v počítači nainstalován procesor, který virtualizaci podporuje. Dobrá zpráva: zvládnou ji téměř všechny novější procesory od firem AMD a Intel.

Tuto funkci je ale v jednotlivých případech nutné výslovně aktivovat v systému BIOS/UEFI. Chcete-li toto nastavení zkontrolovat, restartujte počítač a poté stiskněte klávesu, pomocí které se dostanete do BIOS/UEFI.

U většiny výrobců můžete dosáhnout tohoto cíle pomocí stisku klávesy [F2] nebo [Del]. Pokud neuspějete, podívejte se do příručky k základní desce nebo použijte internetový vyhledávač.

intel-vmx-virtualization-technology

| Zdroj: Asus / UEFI BIOS Utility

V systému BIOS/UEFI hledejte pokročilá nastavení (Advanced Mode) nebo nastavení CPU (CPU Settings), zapněte zde podporu virtualizace, uložte změnu a počítač restartujte. Například na základní desce Asus se k tomuto nastavení dostanete v pokročilém režimu kliknutím na „Advanced Mode“ a „CPU Configuration“. Následně přepněte nastavení u „Intel Virtualization Technology“ na „Enabled“.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení