Menu

Tip: Rozmístění oken ve Windows a vypnutí funkce Snap Layouts

06.02.2023 07:41 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Rozmístění oken ve Windows a vypnutí funkce Snap Layouts

Tip: Rozmístění oken ve Windows a vypnutí funkce Snap Layouts | foto: Pixabay

Nová funkce Snap Layouts, která byla představena v systému Windows 11, může být velmi užitečná, ale neocení ji všichni uživatelé. Jak ji vypnout?

Pokud pracujete zpravidla s jediným oknem v celoobrazovkovém zobrazení a k přepínání mezi otevřenými aplikacemi používáte kombinaci kláves [Alt] + [Tab], asi možnosti funkce Snap Layouts neoceníte, a můžete ji tedy deaktivovat. Vedlejším efektem je, že když pak najedete myší na tlačítko „Maximalizovat“ v pravém horním rohu okna zvolené aplikace, nezobrazí se vám panel s doporučenými rozvrženími.

Klepněte na tlačítko „Start“ a vyberte položku „Nastavení“. V okně „Nastavení“ přejděte na „Systém | Multitasking“ a klikněte na šipku vedle položky „Přichytávání oken“. Otevře se nabídka předvoleb, ve které zrušíte označení funkcí „Zobrazit rozložení přichycení při umístění ukazatele myši nad maximalizační tlačítko okna“ a „Při umístění ukazatele myši na tlačítka na hlavním panelu zobrazit rozložení přichycení, kterých je tato aplikace součástí“. Provedené změny se projeví ihned.

2

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení