Menu

Tip: Spusťte benchmark ze starých Windows

28.03.2020 16:33 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Spusťte benchmark ze starých Windows

Tip: Spusťte benchmark ze starých Windows | foto: CHIP

Na počítačích s operačním systémem Windows až do verze 8.1 bylo možné si nechat vyhodnotit jejich výkon na stupnici od jedné do deseti, a to v Ovládacích panelech v části »Vyhodnoťte a zvyšte výkon počítače«. Pod Windows 10 už tento nástroj nenajdete.

Přesto ale lze hodnocení zjistit a spustit z příkazového řádku. Stiskněte kombinaci kláves [Windows] + [R] a do pole »Otevřít« zadejte příkaz „winsat for mal“. Index výkonnosti se poté vypočítá a okno shellu se po krátké době zavře. Potom otevřete následující cestu v Průzkumníku Windows: "C:WindowsPerformanceWinSAT DataStore". Zde najdete soubor s názvem „Formal.Assessment (Recent).WinSAT.xml“. Klepnutím pravým tlačítkem myši jej otevřete v internetovém prohlížeči nebo jednoduše přetáhněte tento soubor do okna prohlížeče pomocí myši. Na začátku souboru najdete bodové hodnocení celého systému v části »System Score« a pod ním hodnocení jednotlivých hardwarových podoblastí, jako je paměť nebo procesor.

score2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.