Menu

Tip: Víte, jak poslat z Windows fax?

10.03.2023 10:05 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Víte, jak poslat z Windows fax?

Tip: Víte, jak poslat z Windows fax? | foto: Wikimedia Commons

Napadlo by vás, že ještě někdo používá fax? Možná vás to překvapí, ale tento historický způsob komunikace je i dnes nepostradatelný pro tisíce firem - třeba i proto, že je odolný proti kyberútokům

Ačkoli má téměř každý skener svůj vlastní ovládací software, najdeme v systému Windows integrovaný nástroj na skenování, který dokonce umí i faxovat. Jedná se ale o vskutku jednoduchou a svým designem velmi zastaralou součást operačního systému.

Po připojení a instalaci skeneru nebo multifunkčního zařízení zadejte do vyhledávacího pole „skener“ a ze seznamu výsledků vyberte možnost „Skenovat dokument nebo obrázek“, případně „Nástroj fax a skener“. V obou případech se spustí stejná aplikace, kde můžete kliknutím na volbu „Nové skenování“ spustit skenování.

Nejprve se naskenuje náhled, abyste mohli přizpůsobit část obrazu, která se má skenovat. Pak můžete kliknutím na možnost „Skenovat“ přenést předlohu ze skeneru do složky „Dokumenty | Naskenované dokumenty“. Někdy se může hodit, že naskenované dokumenty lze také odeslat jako faxové zprávy nebo e-mailem přímo ze samotné aplikace.

9(1)(1)

Ani z výbavy nejnovější verze Windows 11 nezmizel „Nástroj fax a skener“ | Zdroj: Windows 11

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení