Menu

Tip: Zbavte se nadobro XPS

26.04.2023 07:02 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Zbavte se nadobro XPS

Tip: Zbavte se nadobro XPS | foto: Pixabay

Microsoft chtěl před lety nabídnout svou vlastní alternativu k univerzálními formátu PDF prostřednictvím vlastního formátu XPS. Dnes je ale úplně zbytečný

Formát XPS se nikdy neprosadil a dnes se prakticky nepoužívá. I proto je předinstalovaná funkce na tisk souborů do formátu XPS zbytečná a lze ji odstranit.

Do vyhledávacího pole nebo do nabídky „start“ napište „funkce“ a klikněte na vyhledanou položku „Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows“. Otevře se nové okno, ve kterém až na konci najdete položku „Zapisovací modul dokumentů Microsoft XPS“. Zrušte její označení a klikněte na „OK“. Změna se projeví po restartování počítače.

5(1)(1)(1)(1)(1)(1)

Formát XPS je prakticky mrtvý a je více než jisté, že se bez funkce na jeho vytváření ve Windows obejdete | Zdroj: Windows 11

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení