Menu

Tip: Zbavte se tiskárny i s ovladačem

24.03.2023 07:40 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Zbavte se tiskárny i s ovladačem

Tip: Zbavte se tiskárny i s ovladačem | foto: Pixabay

V případě, že jste vyměnili starou tiskárnu za nový model, neuškodí předejít problémům odinstalováním ovladače vyřazeného zařízení. 

Stisknutím kláves [Windows] + [I] otevřete „Nastavení“ a přejděte na „Bluetooth a zařízení | Tiskárny a skenery“. Zde sjeďte dolů a klikněte na volbu „Vlastnosti tiskového serveru“ pod „Související nastavení“. V nově otevřeném okně přejděte na kartu „Ovladače“, označte ovladač, který má být odinstalován, klikněte na tlačítko „Odebrat“ a postupujte podle pokynů průvodce.

Můžete však použít i klasické Ovládací panely. Do vyhledávacího pole napište „ovládací“ a klikněte na vyhledanou možnost „Ovládací panely“. Pokud je aktivní typ zobrazení „Kategorie“, pokračujte na možnost „Zobrazit zařízení a tiskárny“. V opačném případě klikněte na možnost „Zařízení a tiskárny“. Označte tiskárnu, klikněte na možnost „Vlastnosti tiskového serveru“ v horní části okna pak použijte metodu popsanou v předchozím odstavci.

Třetí varianta zahrnuje použití systémového adresáře „Tiskárny“. Stiskněte klávesy [Windows] + [R], zadejte „explorer shell:::{2227A280-3AEA-1069-A2DE-08002B30309D}“ a kliknutím na tlačítko „OK“ otevřete tuto složku v Průzkumníku souborů. Klepněte pravým tlačítkem myši do prázdného místa, z kontextové nabídky vyberte položku „Vlastnosti serveru“ a postupujte způsobem popsaným v prvním odstavci.

5(1)(1)(1)(1)

U nadobro vyřazených zařízení, jako jsou třeba už nefunkční tiskárny, není na škodu odstranit ze systému i nepotřebné ovladače | Zdroj: Windows 11

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení