Menu

Tip: Zrychlete Windows 11 vypnutím zbytečností

19.04.2023 08:24 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Zrychlete Windows 11 vypnutím zbytečností

Tip: Zrychlete Windows 11 vypnutím zbytečností | foto: Pixabay

Pokud vám přijde chod systému Windows 11, spuštěném na hardwarově slabším počítači, pomalejší, není na škodu vypnout jeho vizuální efekty

Možnost, jak to provést, najdete v Ovládacích panelech.

Stiskněte klávesovou zkratku [Windows] + [R], do okna „Spustit“ zadejte příkaz „control panel“ a klikněte na „OK“. Pokud je aktivní zobrazení kategorií, klikněte na „Systém a zabezpečení“ a pokračujte na „Systém“. Pokud je nastaven jiný typ zobrazení, vyberte rovnou „Systém“. V nově otevřeném okně vyberte možnost „Upřesnit nastavení systému“.

Otevře se další okno, kde na kartě „Upřesnit“ klikněte na tlačítko „Nastavení“ v části „Výkon“. Otevře se další okno, kde na kartě „Vizuální efekty“ aktivujte možnost „Vlastní“ a pak dole zrušte označení všech předvoleb vizuálních efektů Windows 11, bez kterých se obejdete. Chcete-li vypnout všechny vizuální efekty najednou, aktivujte možnost „Optimalizovat pro výkon“. Změny uložte kliknutím na tlačítko „OK“.

2(1)(1)

Vypnutím vizuálních efektů v nastavení Windows 11 můžete tento operační systém zrychlit na slabších strojích | Zdroj: Windows 11

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení