Menu
CHIP Speedtest

Ušetřete cenné sekundy: geniální nástroj nahrazuje nabídku Start ve Windows

17.08.2019 07:00 | Jiří Palyza
Ušetřete cenné sekundy: geniální nástroj nahrazuje nabídku Start ve Windows

Pokud v počítači hledáte soubor, program nebo funkci, obvykle jdete přes nabídku Start případně hlavní panel. Existují však bezplatné alternativy, které nabízí skvělé funkce.

Jednou z nich je šikovný nástroj Ueli, který se nyní objevil ve verzi 8. Při každodenní práci s počítačem často potřebujete jen rychle něco spočítat, odpovědět na mail nebo si odskočit na web se na něco podívat. Zpravidla pro to spouštíte odpovídající program přes nabídku Start, hlavní panel anebo přímo z příkazového řádku stiskem kombinace kláves <Windows+R>. Šikovným urychlením může být přímé spuštění aplikace z hlavního panelu kombinací kláves <Windows+N>, kde N je pořadové číslo příslušné aplikace, je-li umístěna na hlavním panelu počítáno zleva.

Ale pojďme zpět k avizovanému nástroji Ueli. Ten tyto mezikroky vynechává a nabízí rychlejší a pohodlnější přístup. Kombinací kláves <Alt+Mezerník> se na obrazovce objeví vyhledávací lišta minimalistického nástroje. Jejím prostřednictvím můžete nejen prohledávat složky, vyhledávat programy a cesty k uloženým souborům, ale bezplatný nástroj nabízí i několik zajímavých doplňkových funkcí.

Novinkou verze 8 je kompletní nová a přehledná nabídka nastavení. Umožňuje prostřednictvím instalace zásuvných modulů dále rozšířit stávající funkce nástroje, např. oblíbené obecné vyhledávání (vyhledat vše). Kromě toho je k dispozici i překladač jazyků a nástroj pro konverzi měn.

Ueli - Windows Launcher 8.0.1 dobrý
Bezplatný program nabízí šikovnou a praktickou alternativu k nabídce Start ve Windows. stáhněte si

 

Kalkulačka, vyhledávání a mnohem více

ueli-kalkulacka

Ueli jako alternativa ke Start menu ve Windows nabízí i funkci kalkulačky.

 

Kromě obvyklých funkcí nabídky Start může Ueli fungovat přímo jako kalkulačka, což je velmi praktické ve chvíli, kdy potřebujete rychle provést malé výpočty. Pokud do vyhledávacího pole mininástroje zadáte URL webové stránky, Ueli ji ihned otevře ve vašem defaultním prohlížeči.

Další užitečnou funkcí je rychlé psaní mailů. Pokud do nástroje zadáte e-mailovou adresu, otevře se vám okno používaného e-mailového programu pro psaní nové zprávy s vyplněnou zadanou adresou. To je při časté praxi velká úspora času.

K vyhledávání na internetu můžete použít malý trik. Pokud využíváte vyhledávání prostřednictvím Google, na Wikipedii nebo YouTube, zkuste malý trik. Jediné co musíte udělat je před vyhledávaný řetězec zadat malé písmeno, např. g pro Google, a za ním otazník. Zadaný řetězec bude poté vyhledán prostřednictvím preferované služby.

Pokud jste si nikdy nezvykli na nabídku Start ve Windows anebo si chcete vyzkoušet šikovnou alternativu s více funkcemi, Ueli je pro vás dokonalým nástrojem.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení


Vyšel nový Chip! Nedostanete se do trafiky?

Objednejte si ho až domů. Poštovné zdarma.
Objednat aktuální číslo DIGI HNED