Menu

YouTube odstraňuje počítadlo u negativních hodnocení: ukazatel počtu bude soukromý

25.11.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
YouTube odstraňuje počítadlo u negativních hodnocení: ukazatel počtu bude soukromý

YouTube odstraňuje počítadlo u negativních hodnocení: ukazatel počtu bude soukromý | foto: Souvik Banerjee/Unsplash

Po experimentu s počítadlem u negativních hodnocení YouTube videí se Google rozhodl zobrazení počtu palců dolů skrýt. Pro mnohé to byla rychlá indikace toho, zda je video dobré nebo špatné. "Dislike" půjde udělit i nadále, jen jejich počet bude soukromý.

Na YouTube už dříve došlo k několika změnám, které v komunitě uživatelů vyvolaly rozruch. Stejné to bylo i v případě zrušení hvězdičkového hodnocení. Vývojáři si uvědomili, že ve většině případů uživatelé udělují buď jen jednu, nebo všech pět hvězdiček. Proto to změnili a od začátku roku to zkusili s počítadlem udělených palců kladného a záporného hodnocení (like a dislike).

To mělo uživatelům umožnit rychle zjistit, zda video stojí za to a jak obstálo z pohledu diváků. Praktické to je například u různých návodů, tutoriálů anebo sestřihů. Google se ale rozhodl počítadlo udělených negativních hodnocení, palců dolů, skrýt. Tento údaj bude nadále soukromý a uvidí jej pouze samotní tvůrci videí, kteří je na YouTube publikují. O aktuální změně, která se postupně zavádí, Google píše ve svém blogu (blog.youtube) v příspěvku "An update to dislikes on YouTube".

Protože ale uživatelé mohou hlasovat a hodnotit videa i nadále, údaje v kódu zůstávají. Pomocí rozšíření Return YouTube Dislike Count pro Firefox a Chrome si uživatelé tyto údaje mohou jednoduše na obvyklém místě opět zviditelnit (https://www.returnyoutubedislike.com/).

Opětovné zobrazení údajů u YouTube videí: skryté počty lze znovu zobrazit pomocí několika kliknutí

youtubedislike

Rozšíření pro Chrome i Firefox jsou k dispozici i na oficiálních stahovacích platformách s doplňky. | Zdroj: Internetový Obchod Chrome

Po instalaci rozšíření, která jsou pro oba typy prohlížečů k dispozici na oficiálních stahovacích platformách, už není potřeba dělat nic dalšího. V současné době je počet disliků u YouTube videí pro české uživatele stále viditelné. Jeho skrývání je uvolňováno postupně čili časem zmizí.

Pokud byste si doplněk Return Youtube Dislike instalovali, je dobré pamatovat na to, že projekt je v současné době stále ve fázi alfa a může tedy obsahovat chyby.

Krok YouTube vyvolává protichůdné reakce

youtubedislike-1

Počet udělených palců dolů je u videí stále viditelný. Spolu s uvolňováním změny ale bude postupně mizet. | Zdroj: YouTube

Důvody, které Google uvedl pro odstranění počítadla, jsou především zamezit záměrnému poškozování ostatních uživatelů a útočným projevům. Pro komunitu je zřejmé, že změna žádné vylepšení nepřinese a naopak uživatelům ztěžuje rychlou identifikaci špatných videí.

Může se tedy zvýšit doba, kterou uživatelé stráví sledováním jednotlivých videí, a tím i na celé streamovací platformě, ale z dlouhodobého hlediska tím může utrpět kvalita. Pomocí doplňku Return Youtube Dislike si ale ukazatel můžete vrátit zpět.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení