Tip pro správce hesel Keepass: aktivujte ochranu před tajným okopírováním displeje
S aktualizací na verzi 2.46 obdržel správce hesel Keepass mimo jiné i funkci ochrany okna…
Záhadná součást nabíjecího kabelu: k čemu je to dobré | foto: Chip
Určitě jste si už toho všimli: hned za připojovacím konektorem notebookového adaptéru je na nabíjecím kabelu umístěn malý plastový válec. Jde o interferenční filtr. Jaké funkce plní a k čemu je dobrý.
Počítačové adaptéry jsou nyní k dispozici v nejrůznějších provedeních a se širokou škálou funkcí. Mnoho z nich je na konci připojení do zařízení vybaveno malým plastovým válcem: takzvaným interferenčním filtrem nebo filtrem stojatých vln.
Účelem filtru je zajistit odrušení, aby nebyla ovlivněna funkčnost jiných elektronických zařízení. Notebooky a další elekronika generují při svém provozu elektromagnetické záření, a to se i prostřednictvím nabíjecího kabelu může vyzařovat do okolí. V některých případech může docházet k interferenci například s Wi-Fi, pokud půjde o stejnou vlnovou délku nebo frekvenci.
Úkolem filtru na kabelu je zabránit šíření elektromagnetických vln. Díky vestavěnému feritovému jádru zajišťuje, že je elektromagnetické vlnění pohlcováno. Nabíjecí kabel vlastně prostupuje skrz feromagnetický izolátor, který potlačuje vyzařování vlnění do okolí a potenciální rušení ostatních zařízení.
Pokud máte pocit, že vaše Wi-Fi nedosahuje rychlostí, které byste od ní očekávali, kromě rušení anebo zahlcení používaného kanálu může být i celá řada jiných problémů. V takových případech je dobré provést síťovou analýzu, se kterou může velmi dobře pomoci bezplatný program Wireshark.
Wireshark (dříve známý jako Ethereal) je populární nástroj pro hloubkovou analýzu síťového provozu.
S aktualizací na verzi 2.46 obdržel správce hesel Keepass mimo jiné i funkci ochrany okna…
Chcete převést větší množství fotografií do jiného formátu, změnit jejich velikost a dát jim…
Google provádí zásadní změny ve stylu využívání cloudového úložiště Disk Google, které se…
Přinejmenším v práci bychom vždy, když opouštíme stůl se spuštěným počítačem, měli použít…