Menu

Základní deska - zjistěte sériové číslo a výrobce bez otevírání počítače

28.10.2013 13:13 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Základní deska - zjistěte sériové číslo a výrobce bez otevírání počítače

Základní deska - zjistěte sériové číslo a výrobce bez otevírání počítače | foto: CHIP

Základní desky jsou většinou označeny logem výrobce a modelovým a sériovým číslem, které najdete vytištěné přímo na desce.

regedit-nahled

Tato informace je praktická, když hledáte aktuální verzi ovladačů nebo užitečných nástrojů, a hodí se i v situaci, kdy potřebujete dokoupit nějaké hardwarové komponenty (paměť, rozšiřující karty). Pro zjištění těchto informací ale někdy musíte sehnat šroubovák a otevřít skříň počítače, která často navíc nebývá na snadno přístupném místě.

Mnohem rychlejší a jednodušší je získat tuto informaci pomocí Editoru registru. V nabídce Start zadejte příkaz „regedit“. Otevře se okno „Editor registru“. Vyhledejte v něm klíč „HKEY_LOCAL_MACHINEHardwareDescriptionSystemBIOS“. V pravé části okna se pak zobrazí název výrobce základní desky, sériové číslo, verze BIOS a další užitečné informace o počítači.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  To je právě popsáno v tomto tipu. Podívate se na BaseBoardProduct a BaseBoardVersion a tam by jste měl zjistit o jakou základní desku se jedná.

  Reakce na Josef Hebík:

  Reagovat na komentář

  zjistit seriové číslo

  jak zjistím seriové číslo

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.