Menu
CHIP Speedtest

Zálohování hudebních CD palubními prostředky

08.05.2015 20:56 | Karel Kovar
Zálohování hudebních CD palubními prostředky

Rádi a často posloucháte hudbu ze svých CD, ale chtěli byste si ji zazálohovat i do jiných formátů, aby bylo možné si ji poslechnout i na jiných zařízeních – například na mobilním telefonu nebo přenosném MP3 přehrávači.

S tímto problémem vám pomůže podceňovaný Windows Media Player, který je součástí každých Windows. Pokud ho ale ve svém systému nemáte, musíte si jeho zobrazení aktivovat.

Klikněte na tlačítko »Start« a do vyhledávacího pole zadejte funkce. Nyní klikněte na odkaz »Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows«, v okně, které se objeví, otevřete volbu »Funkce pro média« a přidejte zatržítko u položky »Windows Media Player«. Po restartování by se vám program měl objevit v hlavním panelu.

Program spusťte a přejděte v něm na nabídku »Nástroje | Možnosti«. Zde v kartě »Kopírovat hudbu z disku CD« najdete vše důležité pro export hudby do jiného formátu. Začněte s nastavením složky, kam se bude hudba ukládat (sekce »Kopírovat hudbu z disku CD do tohoto umístění«). Dalším krokem by měla být volba formátu – pro náročné audiofily je vhodné použít bezeztrátové formáty (například WMA), ty ale zaberou na disku hodně místa a také je nepřehraje každý přenosný přehrávač. Ideálním formátem pro většinu uživatelů tedy bude MP3, ovšem s posuvníkem v sekci »Kvalita zvuku« v pravé části stupnice – tedy nejméně 256 kb/s. Pokud si chcete vytvořit kopii z každého poslouchaného CD, přidejte ještě zatržítko u položky »Kopírovat z disku CD automaticky«. Vše potvrďte kliknutím na »OK« a »Použít«.

Po vložení hudebního CD (pokud nemáte aktivované automatické kopírování) a přehrávání hudby klikněte vpravo nahoře na tlačítko »Přepnout do knihovny«. Zde už stačí jen kliknout na tlačítko »Kopírovat z disku CD«, a automaticky je zahájeno ukládání hudby do zvoleného formátu.   

2015-02-tat07-windows-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání