Menu

Toshiba dynaPad - návrat k peru

13.10.2015 15:37 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Toshiba dynaPad - návrat k peru

Toshiba dynaPad - návrat k peru | foto: CHIP

Tablet dynaPad je podle Toshiby nejtenčím a nejlehčím 12” tabletem se systémem Windows 10. Dodává se i s klávesnicí a perem pro snadnější psaní.

Toshiba oznámila nový produkt ve své nabídce. Jmenuje se dynaPad a jde o tablet s operačním systémem Windows 10. V režimu tabletu je jeho tloušťka 6,9 mm a hmotnost 569 gramů. To ho pasuje do pozice vůbec nejtenčího a nejlehčího tabletu s operačním systémem Windows 10 a displejem s 12” úhlopříčkou.

DynaPad lze přeměnit na mobilní počítač s tenkou a lehkou klávesnicí v plné velikosti. Může se stát také digitálním zápisníkem, protože se dodává s digitálním perem WACOM Active Electro-Static (AES). Podle výrobce se psaní na něm blíží skutečnému psaní perem na papír. I svými rozměry připomíná zápisník formátu B5. Pero má hrot citlivý na přítlak.

Sada předinstalovaných aplikací Toshiba TruNote, TruCapture, TruRecorder, TruNote Clip a TruNote Share umožňuje uživatelům zapisovat, organizovat a sdílet poznámky, obrázky a složky. Všechny tyto původní aplikace od Toshiby poskytují podporu pro zaznamenávání a předávání požadovaného obsahu mnoha způsoby. Ať už jde o hlasový záznam jednání, vyfocený obrázek nebo rychle napsanou poznámku. Toshiba dynaPad je uzpůsoben pro praváky i leváky a aplikace TruNote dokáže rozpoznat různé styly psaní.

V režimu klasického notebooku je možné pracovat s magnety připojenou klávesnicí s roztečí kláves 19 mm a zdvihem 1,5 mm. Klávesnice slouží při přenášení zároveň jako ochrana displeje a umožňuje uložit stylus WACOM AES. Tablet Toshiba dynaPad je vybaven displejem s rozlišením WUXGA+ (1920 x 1280), který poskytuje ostrý obraz při prohlížení fotografií a videí i práci s dokumenty. Antireflexní povrch displeje pomáhá k dobré čitelnosti textu za všech světelných podmínek. Toshiba dynaPad bude v Evropě k dostání v prvním čtvrtletí roku 2016.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení