Menu

Toshiba má první tablet s Androidem

06.09.2010 07:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
Toshiba má první tablet s Androidem

Toshiba má první tablet s Androidem | foto: CHIP

Nový tablet FOLIO 100 firmy Toshiba je založen na OS Android a nabízí bohaté multimediální zážitky včetně podpory Flash 10.1 a je vybaven WLAN i Bluetooth.

Společnost Toshiba představila svůj nový multimediální tablet FOLIO 100. Osobní tablet je pro práci s multimédii vybaven displejem s úhlopříčkou 25,7 cm (10,1") a je určen pro uživatele, kteří hledají všestranné zařízení, jež bude vždy po ruce.
Tablet FOLIO 100 je dodáván s aplikacemi a službami zaměřenými na práci s různými médii, internetem a sociálními sítěmi. Jde například o aplikace Opera Mobile (internetový prohlížeč), FBReader (čtečka elektronických knih), Document To Go (kancelářský balík), Evernote (poznámky), Adobe Flash 10.1 a Fring, což je aplikace, která ve spojení s vestavěnou webovou kamerou umožňuje uskutečňovat video hovory s přáteli a rodinou.
Dále je vybaven grafickým rozhraním, které vyvinula společnost Toshiba jako nadstavbu pro Android 2.2 (Froyo). Tablet FOLIO 100 bude v Evropě, na Středním východě a v Africe k dostání během čtvrtého čtvrtletí 2010.
Tablet nabízí řadu možností připojení, je vybaven slotem pro paměťové karty SD a obsahuje rozhraní HDMI, USB 2.0, Wi-Fi a Bluetooth. Následovat bude i verze s podporou Mobile Broadband (3G) pro mobilní širokopásmové připojení k internetu.
Multimediální tablet obsahuje i možnost využívat nákupní portál Toshiba Market Place – službu, která zajišťuje přístup ke stahování multimediálního obsahu, služeb a aplikací. V sekci Music Place, jejíž obsah dodává společnost 7Digital, lze vybírat hudbu.
Přestože je tloušťka tabletu FOLIO 100 pouhých 14 mm a hmotnost jen 760 g, obsahuje výkonný procesor Nvidia Tegra 2. Baterie vydrží až sedm hodin. Aktivace netrvá ani 30 sekund. Pro ukládání hudby, filmů nebo videí, fotografií, e-mailů a dalších dat slouží vestavěná paměť s kapacitou 16 GB, kterou je navíc možné rozšířit pomocí SD paměťových karet.

Toshiba FOLIO 100

 • CPU: Nvidia Tegra 2
 • Displej: kapacitní multidotykový displej s úhlopříčkou 25,7 cm (10,1") a rozlišením 1024 x 600 pixelů
 • OS: Android 2.2
 • Kapacita vestavěné paměti: 16 GB
 • Komunikace: Bluetooth 2.1 + EDR, WLAN (802.11 b/g/n), Mobile Broadband (brzy k dispozici u určitých modelů v některých zemích). Kompatibilní s certifikací DLNA
 • Rozhraní: 1 x mini HDMI, 1 x USB 2.0 (klient a hub), čtečka paměťových karet  SD/MMC
 • Funkce: podporuje Adobe Flash 10.1, automatické otáčení obrazu na displeji pomocí akcelerometru, webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu
 • Výdrž baterie: 7 hodin (65 % surfování na internetu, 10 % přehrávání videa, 25 % pohotovostní režim)
 • Hmotnost: 760 g
 • Rozměry: 281 mm x 181 mm x 14 mm
 • Software (zkrácený výběr): Opera Mobile, Toshiba Media Player, FBReader, Fring, Document to Go, Evernote

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení