Menu

Toshiba Satellite A665 se 3D zobrazováním

07.06.2010 11:04 | Redakce Chip + Přidat komentář
Toshiba Satellite A665 se 3D zobrazováním

Toshiba Satellite A665 se 3D zobrazováním | foto: CHIP

Toshiba dnes oznámila uvedení svého prvního notebooku s 3D displejem. Kromě 3D her bude nový Satellite A665 rovněž umět přehrávat 3D filmy uložené na 3D Blu-ray discích. Ale v Česku se zatím prodávat asi nebude.

Notebook Satellite A665 je zaměřen na multimedia a hry a bude se dodávat i ve verzi bez 3D výbavy, přičemž oba modely budou v Evropě, na Středním východě a v Africe k dostání během třetího čtvrtletí 2010. Model se 3D zobrazováním nebude zatím v České a Slovenské republice dostupný.

Toshiba Satellite A665 bude prvním notebookem na trhu s Blu-ray 3D, díky čemuž si zákazníci přehrají filmy uložené na 3D Blu-ray discích. Notebook Satellite A665 obsahuje technologii nVidia 3D Vision a je dodáván společně se speciálními 3D Vision brýlemi s aktivní závěrkou pro sledování prostorového obrazu, které ve spojení se širokopásmovým USB infračerveným vysílačem poskytují stereoskopický obraz. Notebook je osazen výkonným grafickým procesorem nVidia 3D a LEDově podsvíceným 120Hz displejem TruBrite HD 3D s úhlopříčkou 39,6 cm (15,6"). Aby byl dojem ze špičkového obrazu podpořen také bohatým a plným zvukem, je Satellite A665 vybaven stereo reproduktory Harman Kardon a technologií zpracování zvuku Dolby Advanced Audio. Díky funkci ‚Sleep-and-Music‘ si uživatelé mohou vychutnávat kvalitní zvuk, kdykoli k notebooku připojí přehrávač MP3 – i když je notebook vypnutý.

Novinka bude k dispozici i ve verzi bez 3D funkcí – tento model bude mít HD displej s úhlopříčkou 40,6 cm (16,0") s LED posvícením. Pro obě verze je charakteristické provedení v metalické černé barvě na krytu LCD displeje a na vnitřní straně. Texturovaný povrch ostatních částí s metalickým vzhledem skvěle kontrastuje a navíc jsou na něm méně viditelné otisky prstů. Matně černá klávesnice s mezerami kolem kláves je podsvícená.

Satellite A665 3D Vision bude osazen procesorem Intel Core i7, až 8 GB RAM, pevným diskem s kapacitou do 750 GB, grafickou kartou GeForce GTS 350M a Blu-ray optickou mechanikou. V portové výbavě najdeme mimo jiné 3 USB konektory, eSATA a videvýstup HDMI. Součástí výbavy bude rovněž hybridní přijímař analogového i DVB-T televizního signálu. Rozměry notebooku budou 380 x 254 x 28-35 mm, hmotnost tisková zpráva neuvádí.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení