Menu

A je to tady: bude nové vyhledávání Google s umělou inteligencí koncem slávy ChatuGPT?

11.05.2023 09:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
A je to tady: bude nové vyhledávání Google s umělou inteligencí koncem slávy ChatuGPT?

A je to tady: bude nové vyhledávání Google s umělou inteligencí koncem slávy ChatuGPT? | foto: Firmbee.com/Unsplash

Na letošní vývojářské konferenci Google I/O firma představila svůj vlastní chatovací robot s podporou umělé inteligence. Ten by mohl přibrzdit mohutný nástup ChatuGPT a sesadit jej z trůnu.

I přes kontroverzní sledování uživatelských dat je Google pro mnoho uživatelů už dlouhá léta jasnou volbou pro vyhledávání na internetu. S nejnovějším vývojem v oblasti umělé inteligence hodil ChatGPT do doposud dobře šlapajícího stroje Google poměrně velkou hrst písku.

A k tomu se přidal i Microsoft, který OpenAI, který za ChatGPT stojí, mohutně podporuje. Technologii integroval do svého vyhledávání Bing a vy, kdo používáte Edge, už z těchto výhod můžete těžit.

Google to samozřejmě nenechává jen tak být a sám pracuje na vlastním řešení umělé inteligence pro výsledky vyhledávání. První výsledky představil na letošní vývojářské konferenci Google I/O. Bude to tedy nové eso v rukávu Google. A na jaká kouzla se uživatelé mohou těšit?

Výsledky vyhledávání Google s integrovaným chatbotem a dalšími funkcemi

| Zdroj: YouTube/Google, "A look at what’s next for AI and Google Search | Google I/O 2023" 

Na jednoduché otázky typu "Jak pořídit snímek obrazovky ve Windows 11" lze stále najít rychlou odpověď pomocí vyhledávače Google. U složitějších problémů se ale v klasickém vyhledávači příliš daleko nedostanete. Lépe než přirozenému jazyku totiž technologie vyhledávání rozumí krátkým příkazům s různými parametry.

Na konferenci Google I/O účastníci mohli vidět v živé ukázce, jak by mohlo vypadat vyhledávání blízké budoucnosti. Google to celé nazývá "supercharged search".

Podobně jako je ChatGPT integrován do vyhledávače Bing od Microsoftu, bude chatbot začleněn také do Google vyhledávání. Nová technologie bude generovat vhodné odpovědi v reálném čase a nabídne režim konverzace, kde budete moci pokládat i doplňující otázky. Například pro bližší upřesnění řešení vašeho problému či výběru konkrétního produktu.

Díky chatbotu budete moci pokládat mnohem složitější dotazy, ale lidsky formulované – tedy tak, jak jsou lidé zvyklí komunikovat mezi sebou. Přesto byste měli rychle dostat rychlou odpověď.

Výsledky generované umělou inteligencí jsou stále založené na algoritmech, které Google používá k indexaci a hodnocení jednotlivých webových stránek. Chce tím dosáhnout maximální relevanci výsledku a bezpečné surfování.

Vedle odpovědí poskytnutých umělou inteligencí se budou i nadále zobrazovat nejlepší výsledky vyhledávání z článků, protože Google chce i nadále brát ohled na obsah vytvořený lidmi. Uživatelé tak budou mít na výběr, které informace použijí.

Díky novinkám, představeným na konferenci Google I/O, se vyhledávání zcela změní. Uživatelé, kteří byli doposud zvyklí používat vyhledávání od Google, už tak nebudou muset odskakovat ke službě ChatGPT.

Zdroj: Blog.googleThe Keyword

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení