Menu

Barevnou e-ink čtečku si už můžete koupit

29.07.2020 09:50 | Michal Bareš + Přidat komentář
Barevnou e-ink čtečku si už můžete koupit

Barevnou e-ink čtečku si už můžete koupit | foto: CHIP

Společnost PocketBook začíná prodávat dlouho očekávanou čtečku Color s barevnou technologií elektronického inkoustu. Zároveň jde do prodeje i čtečka Touch Lux 5.

 

Příjemná zpráva je, že 6palcová čtečka PocketBook Color se bude prodávat za dostupnou doporučenou cenu 5 539 Kč. Klasický PocketBook Touch Lux 5 přijde na 3 299 Kč. 

633-color-03-eng-ico

PocketBook Color se bude líbit hlavně milovníkům komiksů, ale otevře dveře do světa elektronických knih i dětským ilustrovaným titulům. Obrazovka E Ink Kaleido zvládne zobrazit 4 096 barev a přitom si uchovává unikátní vlastnosti technologie E Ink. V černobílém režimu má HD obrazovka rozlišení 300 dpi, k dispozici je samozřejmě podsvícení a možnost regulace kontrastu, jasu, gamma korekce a sytosti. Kromě textových a obrázkových souborů podporuje čtečka šest zvukových formátů, takže lze jejím prostřednictvím poslouchat i audioknihy. 

Díky kompaktním rozměrům 161,3 × 108 × 8 mm a hmotnosti pouze 160 g je čtečka snadno přenosná a vejde se i do kapsy bundy nebo kalhot. Zařízení disponuje interním úložištěm o kapacitě 16 GB a slotem na až 32GB paměťovou kartu. Podle výrobce vystačí baterie s kapacitou 1 900 mAh až na jeden měsíc bez nabíjení.

628-touchlux5-rubyred-03-eng-ico

Pro zájemce o klasickou černobílou čtečku je určen PocketBook Touch Lux 5. Šestipalcový displej má inteligentní podsvícení SMARTlight, které automaticky upravuje jas a teplotu barev obrazovky a zajišťuje tak pohodlné čtení za všech světelných podmínek. Čtečka váží 155 gramů, má 8GB úložiště a slot na paměťové karty.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení