Menu

Podívejte se, jak rychle se planeta mění díky časosběrným snímkům na Google Earth

09.04.2023 14:13 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Podívejte se, jak rychle se planeta mění díky časosběrným snímkům na Google Earth

Podívejte se, jak rychle se planeta mění díky časosběrným snímkům na Google Earth | foto: Freepik

Google Earth aktualizoval svou funkci Timelapse o snímky z let 2021 a 2022. Interaktivní mapa sestavená z milionů satelitních snímků vám nyní umožní sledovat někdy až děsivé změny na Zemi, způsobené požáry v Kalifornii nebo odlesňováním Amazonie.

Změny v průběhu téměř čtyř desetiletí můžete sledovat přímo v aplikaci Google Earth nebo v galerii více než 800 videí z přibližně 300 míst.

V aplikaci Google Earth můžete vyhledat místo nebo nějaké téma, které vás zajímá, nebo si vybrat jednu z následujících kategorií: Rozšiřování měst, Zdroje energie, Oteplování planety, Křehká krása a Měnící se lesy. Kategorie rozšiřování vás zavede například nad Las Vegas, což je město, jehož počet obyvatel se za posledních 40 let zvýšil pětinásobně."To má své vnější dopady. Na východě se zmenšuje jezero Mead, které zásobuje město 90 procenty pitné vody. Všimněte si, jak se jezero s přibývajícími lety mění. Urbanizace v dalších městech v celém regionu, zemědělství a zvýšené teploty dále zatěžují zmenšující se jezero. Všimněte si také "prstence" kolem břehů, který ukazuje, kam kdysi sahala hladina vody," uvedl Google.

Učitelé a výzkumní pracovníci mohou videa využít k pochopení a vysvětlení měnící se planety a dokonce je možné obrazový materiál použít v dokumentárních filmech, jako je například The Territory. Při zkoumání časosběrné funkce Google Earth můžete sledovat, jak v egyptských pouštích vznikají zavlažovací systémy, být svědky požárů, které mění kalifornskou krajinu, a vidět, jak země jako Španělsko nebo Dánsko budují elektrárny na obnovitelné zdroje energie v rámci boje proti změně klimatu.

Zdroj: GoogleGoogle Earth

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení